A Veszprém nyert a Kiel ellen, a Szeged kikapott Mannheimben

Gulyás Péter lő kapura. Fotó: Melczer Zsolt/vehirsport.hu

A jól hajrázó MVM Veszprém hősies csatában 29-27-re legyőzte a vendég német THW Kiel csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati rangadóján, így továbbra is veretlenül vezeti csoportját. A MOL-Pick Szeged a Rhein-Neckar Löwen otthonában 13-13-as félidő után öt góllal kapott ki.

A két csapat jól ismeri egymást, szinte minden évben találkoznak a legrangosabb európai kupában, legutóbb a májusi kölni Final Four elődöntőjében csatáztak, akkor a Veszprém győzött. Most viszont Nagy László és Christian Zeitz sérülés miatt nem állhatott a magyar bajnok szolgálatába.

Az első tíz percben fej fej mellett haladt a két „óriás”, 5-5 után két kieli gól következett, s a volt veszprémi játékos, Marko Vujin is betalált. A kapuscsere jót tett a hazaiaknak, Mirko Alilovic védéseivel sikerült fordítani (26.perc: 13-12). A szünet előtti hajrá is a magyar együttesé volt, jellemzően azonban egyik gárda sem tudott két gólosnál nagyobb különbséggel vezetni a pihenőig.

A folytatásban rövid időre 18-15 is volt az állás, majd a bírók mindkét oldalról állítottak ki játékost. Mirsad Terzic büntetése alatt a Kiel felzárkózott 19-18-ra, ám Alilovic megakadályozta az egyenlítést. A vendégek külön őrzőt állítottak az előző kiírás gólkirályára, Momir Ilicre – akinek a héten született gyermeke -, így a szerb átlövő viszonylag nehezen került helyzetbe, védekezésben viszont hatalmas segítséget nyújtott társainak.

A pályán egyre nőtt a feszültség, miközben a lelátón a nézők kiváló hangulatot teremtettek. Szűk negyedórával a vége előtt 22-19-re vezetett a Veszprém, ekkor időt kértek a németek, a játékuk felgyorsult, s az 53. percben 24-24-re változott az állás.

A hazaiak időt kértek, a Kiel azonban fordított. Andreas Nilsson szinte ülő pozícióban szerzett góllal egyenlített, Alilovic pedig két lövést fogott. Gulyás Péter – aki a sérültek távolléte miatt most nem szélsőt, hanem átlövőt játszott – fontos pillanatban talált be ismét, majd jól szolgálta ki Nilssont.

Ilicet a záró percre kiállították, miután honfitársát, Vujint leütközte. A hétgólos Domagoj Duvnjak tartotta a lelket a kieliekben, ám az utolsó támadásban, emberhátrányban Cristian Ugalde eldöntötte a fontos csatát.

Xavi Sabate: „Gratulálok a Kielnek a fantasztikus teljesítményhez, végig volt esélyük a győzelemre. Mindkét csapatnak kulcsemberei hiányoztak, de ez egy ilyen meccsen ez nem lehetett kifogás. Az volt a kulcs, hogy meg tudtuk akadályozni a gyors indulásaikat.”

Christian Zeitz: „Az első félidőben akadtak problémáink, főleg védekezésben. A második félidőről nem sok mindenre emlékeztem, mert nagyon ideges voltam a lelátón, de győztünk, ez a legfontosabb.”

Alfred Gislason: „Gratulálok Xavinak és a Veszprémnek. Nagyon érdekes és kemény meccs volt. Többször vissza tudunk jönni a meccsbe, és fordítani is tudtunk, de a remekül játszó Veszprém végül is nyerni tudott. A hangulat fantasztikus volt, ahogy ezt Veszprémben megszokhattuk. Sok sikert nekik a jövőben.”

A Veszprémre jövő vasárnap is rangadó vár: a francia PSG vendége lesz.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 5. forduló:

A csoport:

MVM Veszprém-THW Kiel (német) 29-27 (17-15)
Gól: Gulyás 5, Ilics 5(1), Nilsson 4, Marguc 4, Sulic 3, Chema 2, Ugalde 2, Sliskovic 2, Iváncsik G. 1, Palmarsson 1, ill. Duvnjak 7, Dissinger 5, Canellas 4(3), Vujin 4, Dahmke 2, Toft Hansen 2, Ekberg 1, Sprenger 1.

mannheim

Visszavágott a Rhein-Neckar Löwen

A MOL-Pick Szeged 30-25-re kikapott a német Rhein-Neckar Löwen mannheimi otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján, de továbbra is őrzi továbbjutást jelentő ötödik helyét csoportjában.

A Szeged az előző kiírás nyolcaddöntőjében meglepetésre búcsúztatta a Löwent, amely most százszázalékos mutatóval vezeti a Bundesligát, ám több sérültje is van a keretben.

Ilyés két góljával indult a mérkőzés, majd ahogy magához tért a Rhein-Neckar, a 13. percre átvette a vezetést (6-5). Sőt a lendületbe jött hazaiak időkérésre kényszerítették ellenfelüket (17. perc: 8-6). A Szeged is újított, felzárkózott, és a szünet előtt utolérte a német listavezetőt.

A fordulást követően jobban játszott a Löwen, meglépett 18-15-re, és biztosan őrizte előnyét. A felzárkózási kényszer fárasztotta a Szegedet, amely negyedórával a vége előtt már 22-17-es hátrányban volt. Cserékkel próbált frissíteni Juan Carlos Pastor vezetőedző, együttese pedig lassan megkezdte a hátrány faragását. Az 55. percben már csak 26-24-re vezetett a Rhein-Neckar, amely azonban a végjátékban jobban összpontosított, s otthon tartotta a két pontot.

Nikolaj Jacobsen, a Rhein-Neckar Löwen edzője: – Sokat tanultunk a Szeged elleni tavaszi két mérkőzésből, az ott vétett védekezési hibákat kijavítottuk. Jó meccsen győztük le a MOL-Pick Szegedet, amelyet a világ egyik legjobb edzője, Juan Carlos Pastor irányít. A Szeged mindenkire életveszélyes, mert Dean Bombac a BL egyik legjobb irányítója, a cseleivel sokszor őrületbe kergeti a védőket. Örülök a győzelemnek, mert jó játék értük ezt el!

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged edzője: – Először is gratulálok a hazai csapatnak, amely megérdemelten nyert. Sajnos a második félidőben nem működött az 5-1-es védekezésünk, és hiába kerültünk gólhelyzetbe, ezeket nem tudtuk értékesíteni, sok labdát szórtunk el.

Jonas Källman, a MOL-Pick Szeged szélsője: – Szomorú vagyok. Hatvan percen keresztül küzdöttünk, de olyan dolgokat rontottunk el, ami nem volt eddig jellemző ránk. Vissza kell néznünk a meccset, ki kell elemezni a hibákat és tanulni belőlük

A Szeged jövő szombaton a vele azonos pontszámmal álló francia Montpellier-t fogadja.

Rhein-Neckar Löwen (német) – MOL-Pick Szeged 30-25 (13-13)
Gól: Schmid 7, Reinkind 6, Gensheimer 6/2, Baena 4, Du Rietz 4, Guardiola 1, Groetzki 1, M. Larsen 1, ill. Balogh 5, Bombac 4(2), Ilyés 4, Källman 3, Blazevic 2, Ancsin 2, Zubai 2, Parrondo 1, Petrus 1.

Forrás: Délmagyar.hu/MTI