A Veszprém parádés játékkal győzte le a Paris Saint-Germaint

Momir Ilic (b) és Igor Vori összecsapása. MTI Fotó: Kovács Anikó

A szenzációs napot kifogó MVM Veszprém 28-20-ra legyőzte a világsztárokkal felálló francia PSG-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és így a csoport élére ugrott.

A magyar együttes eddigi egyetlen vereségét (27-29) éppen a világ legjobbjának tartott Nikola Karabaticcsal felálló párizsiaktól szenvedte el még október 25-én a francia fővárosban. Az izgalmas hajrát elbukó Veszprém akkor a sérült Nagy László nélkül állt fel, most viszont ő is ott volt a pályán.

A találkozó előtt a PSG vezette a csoportot a szintén 14 pontos, ám egy meccsel többet játszott német Flensburg előtt. A Veszprémnek 13 pontja volt. A franciák Je Suis Paris feliratú mezben játszottak a november 13-i párizsi terrortámadásban elhunytak emlékére.

Álomrajtot vett a Veszprém, parádés védekezésének és Mikler Roland kapusteljesítményének köszönhetően 3-0-ra, majd a BL-góllövőlistáját vezető Mikkel Hansen kiállítása alatt 6-1-re elhúzott. Nem maradt el a vendégek időkérése, és utána sorozatban háromszor is betaláltak. Renato Sulic büntetése ismét rendezettebbé tette a veszprémi védelmet, és maradt a kétgólos előny.

A hazaiak időt kértek a 17. percben, 10-8-as vezetésüknél, és újra az elején mutatott lendülettel játszottak tovább. Főleg Momir Ilic volt elemében, sorra lőtte a gólokat. Mindkét oldal egyre keményebben védekezett, többször birkózás folyt a pályán, nem kézilabda. A PSG nem hagyta, hogy újra ellépjen az ellenfél.

A második félidő elején Nagy segítette a csapatát, büntetőt harcolt ki, gólpasszokat adott, és maga is betalált. Ilic és Mikler is fölnőtt mellé, így sikerült 20-15-re vezetni. A fülsüketítő zajban és az óriási rohanásban hibák is becsúsztak, a vendégek pedig időt kértek.

Az utolsó negyedóra 22-17-ről indult, és az extázisban játszó hazaiak emberhátrányban kétszer is betaláltak. Ettől megroppant a francia együttes, nem volt esélye a pontszerzésre. Közben Sulic megszerezte az 1000. gólját veszprémi színekben. Hansen az 59. percben talált be először, a közönség gúnyos tapssal jutalmazta.

A magyar bajnok mindenben – védekezés, támadás, kapusteljesítmény – jobb volt a PSG-nél. Jellemző, hogy a N. Karabatic-Hansen kettős összesen négy gólt lőtt. Hazai oldalról Ilic egyedül tízszer volt eredményes.

Narcisse és Nagy László. Fotó: Melczer Zsolt

Javier Sabaté: „Kiválóan kezdtünk, gyors játékunknak köszönhetően sorozatban lőttük a könnyű gólokat. A PSG aztán visszajött, s azonnal megbüntette a támadásban vétett hibáinkat. A franciák pillanatok alatt képesek könnyű gólokat szerezni lerohanásból, a Mikler vezette védelem azonban remekelt ma. Gratulálok a játékosimnak. Mindenkinek, hiszen mi mindig együtt nyerünk, vagy éppen veszítünk. Nagy ma nem járt élen a gólszerzésben, de ma is bizonyította, hogy egy rendkívül hasznos, komplett játékos. Úgy gondolom, hogy ez a két kiváló csapat találkozni fog Kölnben. Ennyivel nem jobb a Veszprém a PSG-nél. Legutóbb Terzic és Chema játékának fontosságát említettem, most Iváncsikot, Gulyást és Schuchot szeretném kiemelni, akik szintén nagyon sokat tesznek ezért a gárdáért. Remélem, hogy hamarosan megoldódik a jövőjük. Gulyás és Iváncsik is a klub legendája.”

Iváncsik Gergő: „Remek meccset láthatott a közönség. Egész héten a Párizzsal keltünk, feküdtünk, teljesen kiveséztük a játékukat. Volt olyan foglalkozásunk, amelyen három órán keresztül dolgoztunk. Hatvan percen keresztül óriásit küzdöttünk, mindenki odatette magát, s hatalmas szívvel küzdött.”

Zvonimir Serdarusic: „Gratulálok a Veszprémnek a megérdemelt győzelemhez. Nagyon rosszul kezdtünk, az első tíz percben rendkívül gyengén teljesítettünk. Ezt követően megtaláltuk a játékunkat, a szünetben már csak két gól volt a hátrányunk, a Veszprém kapusa azonban kiválóan védett. A második játékrészben megint úgy teljesítettünk, ahogyan a meccs elején, a Veszprém viszont remekelt. Ilyen nagy különbséggel még nem kaptunk ki. A Veszprém átvette a csoportelsőséget, sok meccs van azonban még hátra. Biztos vagyok benne, hogy még egyszer nem játszunk ilyen gyengén.”

Nikola Karabatic: ” Gratulálok a Veszprémnek, amely remekül játszott ma. Kiválóan kezdtek, s a folytatásban is nagyon agresszívan játszottak. Nehezen kapaszkodtunk vissza, a második félidőben aztán megint rosszul teljesítettünk. Ilyen gyenge támadójátékkal nem lehet Veszprémben nyerni. Egyébként is azt gondolom, hogy ebben a csarnokban, ilyen hangulatban nagyon kevés együttes tudja felülmúlni a hazaiakat. Előre kell tekintenünk, van még esély a csoportgyőzelemre.”

Jövő vasárnap a Veszprém egy másik elitgárda, a német THW Kiel vendége lesz.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 9. forduló:

MVM Veszprém – Paris Saint-Germain Handball 28-20 (16-14)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Gousko, Repkin (fehéroroszok).
Veszprém: MIKLER – Marguc 3, NAGY L. 2, SULIC 6, PALMARSSON 4, ILIC 10 (4), Ugalde 1. Csere: SCHUCH, TERZIC, Nilsson 1, Gulyás, Rodriguez 1, Iváncsik. Edző: Javier Sabaté.
PSG: Omeyer – Abalo 2, N. Karabatic 3, VORI 3, Mollgaard 1, Hansen 1, M’Tima 1. Csere: Annonay (kapus), Onufryenko 2, NARCISSE 4, Honrubia 3, L. Karabatic, Kounkoud. Vezetőedző: Zvonimir Serdarusic.

Celje (szlovén)-THW Kiel (német) 23-23 (14-14)
Flensburg-Handewitt (német)-Wisla Plock (lengyel) 27-25 (13-11)
HC Zagreb (horvát)-Besiktas (török) 32-26 (14-11)

A csoport állása: 1. MVM Veszprém  15 pont/9 mérkőzés, 2. Flensburg-Handewitt 14/9 (268-237), 3. PSG 14/9 (283-257), 4. THW Kiel 9/9, 5. Croatia Zagreb 8/9, 6. Wisla Plock 7/9, 7. Celje 3/9, 8. Besiktas 2/9

Forrás: MTI/vehirsport.hu