A Videoton fordított a Haladás ellen

Videoton_HaladasA szünetben még egygólos hátrányban lévő Videoton 3-1-re legyőzte a vendég Haladást vasárnap, a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában. Döntetlent játszott Pakson a bajnok Honvéd.

Nagy elánnal játszott a Haladás az első félidőben, miközben a Videoton játékosai tompán mozogtak. A vendégek Németh Márió első labdaérintéséből előnybe kerültek, amely Williams büntetőjével könnyen kétgólosra nőhetett volna, de az ausztrál légiós kapu mellé lőtt.

Fordulást követően felpörgött a Videoton: előbb Lazovic fejesével egyenlítettek a székesfehérváriak, majd Pátkai lövésével átvették a vezetést. A szombathelyiek hátrányba kerülve is próbálkoztak becsülettel, de igazán komoly gólszerzési lehetőségük nem adódott. A mérkőzés végén még Scepovic is betalált, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

Győzelmével a Videoton immár öt ponttal vezeti a tabellát, miután a bajnok Honvéd csak döntetlent ért el Pakson.

Marko Nikolics, a Videoton vezetőedzője: „Gratulálni szeretnék a játékosoknak az újabb győzelemhez, nyolc forduló után hat győzelemmel, egyetlen veretlen csapatként, öt pontos előnnyel vezetjük a tabellát. Jól kezdtük tehát a szezont, de senki nem gondolhatja azt, hogy ezzel már elértünk valamit, ez még csak az eleje az útnak. Hétfőre szabadnapot kaptak a játékosok, utána készülünk a Vasas ellen. Folyamatosan fejlődni szeretnénk, és az az érzésem, hogy napról-napra jobbak leszünk. A keret még mindig nem teljes, de már jobb a helyzet mint 3-4 hete. Minden egyes találkozót komolyan kell vennünk, minden mérkőzés olyan nekünk, mint egy kis döntő, az edzéseken pedig minden nap keményen kell dolgozni, hogy jobbá váljunk. Ma este az első félidőben nem volt jó a hozzáállásunk, a labdarúgásban nincs olyan, hogy kimész a pályára és már meg is nyerted a mérkőzést. Király Gábor két hatalmasat védett, a Haladás viszont betalált, majd büntetőhöz jutottak, amelyet kihagytak. Ez volt a találkozó fordulópontja. A második félidőben átvettük az irányítást, lőttünk három gólt és megérdemelten nyertünk. Köszönjük szépen a szurkolóknak a mai biztatást!”

Pacsi Bálint, a Haladás vezetőedzője: „Az első félidőben 3 góllal kellett volna vezetnünk, amit elterveztünk, meg is valósítottuk. Nem lepődtem meg, hogy a 60. percben elfáradtunk. A csapat futball-fitnesz állapota jelenleg ezen a szinten van. Sok jó dolgot láttam, ezeket kell megerősítenünk a játékosokban, a hibákat pedig ki kell javítanunk. Bár vereséggel kezdtem, egy 22 évvel ezelőtti álmom valósult meg, vagyis én irányíthatom a Haladást. Dolgozunk tovább.”

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Videoton FC — Szombathelyi Haladás 3-1 (0-1)
Felcsút, 1771 néző, v.: Szőts
Gól: Lazovic (52.), Pátkai (63.), Scepovic (90.), illetve Németh M. (35.)
Videoton: Kovácsik – Fiola, Juhász R., Fejes A. (Henty 46.), Stopira – Nego, Pátkai, Hadzic (Varga J. 77.), Suljic (Szolnoki 88.) – Lazovic, Scepovic.
Haladás: Király G. – Polgár K., S. Wils, Devecseri (Schimmer 56.), Bosnjak – Kiss B. (Németh M. 33.), Jancsó (Halmosi 71.), Tóth M., Kovács L. – Ramos, Williams.

Döntetlent játszott Pakson a bajnok Honvéd

Az első szűk fél óra kiegyenlített labdabirtoklással és szinte eseménytelen mezőnyjátékkal telt, majd mindkét oldalon adódott egy-két helyzet. A félidő hajrájában aztán a Lenzsér kezezéséért megítélt büntetőt Lanzafame magabiztosan értékesítette, így a fővárosiak vonulhattak előnnyel a pihenőre.

A szünet után fölényben játszott a Paks, támadásai azonban erőtlenek voltak, ha pedig sikerült veszélyt teremtenie, Gróf védett. A Honvéd csak az eredmény tartására törekedett, de ez megbosszulta magát, mert a 80. percben, egy baloldali hazai támadás végén Lovricról a saját kapujába pattant a labda.

Ezt követően szabadrúgásból még egy kapufát is rúgott a Paks, majd azonban emberhátrányba került, mert Lenzsér egy ápolás után engedély nélkül jött vissza a pályára, s ezért megkapta második sárga lapját.

A történtek ellenére egy pontrúgást követően ismét a sereghajtó volt eredményes, de ezzel még nem volt vége a gólok sorának: a ráadásban Kabangu is betalált a másik oldalon, így végül az izgalmas hajrá után döntetlen született.

Paksi FC — Budapest Honvéd 2-2 (0-1)
Paks, 1100 néző, v.: Pintér
Gól: Lovric (80., öngól), Papp K. (90.), illetve Lanzafame (40., 11-es), Kabangu (92.)
Kiállítva: Lenzsér (86.)
Paksi FC: Verpecz – Vági, Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Simon Á. (Koltai, 58.), Papp K., Bartha, Bertus (Nikházi, 58.), Hajdú Á. (Daru, 75.) – Hahn.
Budapest Honvéd: Gróf – Latifu, Lovric, Baráth, Laczkó (Kabangu, 75.) – Nagy G., Kamber, Banó-Szabó – Danilo (Bobál, 62.), Eppel, Lanzafame.