A Videoton kiütötte az Újpestet, a Honvéd nyert az MTK otthonában

Videoton_UjpestAz elsőosztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a listavezető trióból nyert a Budapest Honvéd és a Videoton is. A Vasas-Haladás mérkőzést elhalasztották.

Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban nem kezdődött nagy iramban a találkozó, az első kaput eltaláló lövésre több mint negyedórát kellett várni. A későbbiekben sem forogtak igazán veszélyben a kapuk, de a Honvéd valamivel veszélyesebben futballozott az első félidőben.

A folytatásban a dobogós helyért harcoló kispestiek hamar vezetést szereztek az olasz Davide Lanzafame találatával, de a bennmaradásért küzdő MTK az egykori honvédos Torghelle büntetőjével pár percen belül egyenlített. A gólváltást követően kissé elszabadultak az indulatok és éppen Torghelle jutott a kiállítás sorsára. Emberelőnyben a Honvéd nagy erőket mozgósított a győztes gól megszerzéséért, melyet szintén büntetőből ért el. A hajrában az emberhátrány ellenére beszorította ellenfelét az MTK, és helyzetei is voltak, de másodjára nem tudott egyenlíteni.

A kispestiek hét bajnoki találkozó óta veretlenek, míg a kék-fehérek hét meccse nyeretlenek az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

MTK Budapest – Budapest Honvéd 1-2 (0-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2760 néző, v.: Pintér
Gól: Torghelle (60., 11-esből), illetve Lanzafame (49.), Eppel (78., 11-esből)
Kiállítva: Torghelle (66.)
MTK Budapest: Petkovic – Baki, Poór, Vass, Vadnai – Borbély (Kolomojec, 46.), Katona, Vogyicska, Kanta – Torghelle, Ramos.
Budapest Honvéd: Gróf – King, Lovric, Bobál (Kabangu, 75.), Laczkó – Gazdag, Kamber, Hidi – Eppel (Holender (83.), Koszta (Zsótér, 54.), Lanzafame.

A Videoton kiütötte az Újpestet

Agresszív letámadással kezdte a találkozót az Újpest, ami megzavarta a listavezetőt. A gyorsan megszerzett vendégvezetés után a Videoton fokozta a tempót és bő félóra elteltével egyenlített. Két perccel később akár vezethettek volna a fehérváriak, de a védők közül kiugró Scepovic az újpesti kapu mellé lőtte a labdát.

Fordulást követően tovább folytatódott a nagy iramú, lüktető játék. A Videoton találta meg előbb a gólhoz vezető utat, sőt hat percen belül kétszer is a kapuba talált, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A hátrányba került Újpest helyzetét tovább rontotta Diarra, aki a harmadik fehérvári gól utáni heves reklamálásért sárga lapot kapott, majd miután nem hagyta abba, Solymosi játékvezető második sárgával leküldte a pályáról a játékost. A folytatásban a vendégek szépíthettek volna, ehelyett a Videoton szerzett újabb két gólt, így végül fölényes győzelmet aratott.

Henning Berg: „Nagyon jó kezdése volt a szezonnak a mai meccs, szuper eredményt értünk el. A támadójátékunkkal nagyon elégedett vagyok, a második félidő pedig végig rendben volt. Az első félidő első 10-15 perce sajnos nem olyan volt, amit vártam, egyáltalán nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük, viszont minden dicséretet megérdemelnek a játékosok azért, mert 0-1 után visszajöttek a meccsbe és utána már jól teljesítettek. Hogy Suljic cseréjén gondolkodtam-e a kihagyott helyzet és az első félidő miatt? Nem. Úgy gondolom, hogy jó elmozgásai voltak már az első játékrészben is, keményen dolgozott. A szünetben mondtam neki, hogy menjen tovább előre, jön majd a gól. Fontos volt, hogy ne a fejét lógatva folytassa, hanem a feladataira tudjon fókuszálni. Marko is remekül játszott ma. Már jó formában volt a felkészülési meccsek alatt is, de akkor nem talált be. Ezzel viccelődött is a héten, hogy mindenki nyugodjon meg, majd a tétmérkőzéseken…, igaza is lett. De nem csak ő játszott jól, Danko is nagyon fontos szerepet játszott a mai mérkőzésen, kellettek a jó passzai és a kombinációs készsége. Mirko is jól szállt be, okos futballistának tartom, persze kell egy kis idő, hogy beilleszkedjen, de rövid idő alatt is látszott, hogy minőségi labdarúgó. Kokó és Géresi Krisztián is beszállt a meccs végére, tehát sok jó támadónk van, és akkor még olyan remek futballisták maradtak a kispadon, mint Szoszó, Fiola Attila és a Haladás elleni meccsen gólt szerző Bódi Ádám. Mindenki egészséges és jó formában van, kellemes feladata ez egy vezetőedzőnek, hogy ilyenkor összeállítsa a csapatot.” (vidi.hu)

Videoton FC – Újpest FC 5-1 (1-1)
Felcsút, 2179 néző, v.: Solymosi
Gól: Hadzic (32.), Scepovic (58., 83.), Suljic (64.), Stopira (84.) illetve Perovic (7.)
Kiállítva: Diarra (65.)
Videoton: Kovácsik – Nego, Juhász R., Vinícius, Stopira – Hadzic (Kovács I. 86.), Pátkai, Varga J., Suljic (Géresi 86.) – Scepovic, Lazovic (Maric 83.)
Újpest: Balajcza – Balázs B., Kálnoki-Kis, Pávkovics, Mohl – Balogh B., Diarra, Sankovic, Andric (Windecker 77.) – Perovic (Lázok 69.), Bardhi (Cseke 69.)

A Mezőkövesd nyerte a borsodi rangadót

Az első félóra mindkét oldalon idény eleji játékot hozott, sok volt a pontatlanság, helyzetek szinte egyáltalán nem alakultak ki. A játékrész utolsó negyedórájában aztán megélénkült a meccs: előbb Ugrai három percen belül elkövetett két – egyformán felesleges – szabálytalanságát büntette két sárga és az ezzel járó piros lappal a játékvezető, majd közvetlenül a kiállítás után megszerezte a vezetést a Mezőkövesd. A szabadrúgást Strestík ívelte be jobbról a kapu előterébe, a téli szünetben érkezett Balogh pedig megelőzve a védőket a hálóba fejelte a labdát.

A szünet után nyomás alá helyezte a hazai védelmet a Diósgyőr, egy kontrából azonban ismét a Mezőkövesd szerzett gólt, a percekkel korábban beállt Bacelic-Grgic lőtt a kapuba. A folytatásban Antal védései sokáig megmentették a vendégeket az újabb góltól, a hajrában azonban sokadik helyzetükből ismét betaláltak a kövesdiek, ezzel biztossá tették a sikerüket.

Mezőkövesd – Diósgyőri VTK 3-0 (1-0)
Mezőkövesd, 3325 néző, v.: Vad II.
Gól: Balogh (37.), Bacelic-Grgic (60.), Molnár G. (81.)
Kiállítva: Ugrai (36.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Farkas, Hudák, Balogh (Szeles, 63.), Vági – Molnár G., Pauljevic (Bacelic-Grgic, 58.), Strestík, Egerszegi, Sulek (Damcevski, 75.) – Veselinovic.
Diósgyőri VTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes – Vela (Makrai, 73.), Busai, Nono (Fülöp, a szünetben), Elek, Ugrai – Szarka.

Debreceni VSC – Ferencváros 0-0
Nagyerdei Stadion, 7138 néző, v.: Farkas Á.
Debreceni VSC: Danilovic – Osváth, Brkovic, Mészáros, Ferenczi – Sekulic, Filip, Jovanovic – Feltscher (Hyunjun, 66.), Holman (Kóródi, 92.) – Handzic (Chuka, 84.)
Ferencváros: Dibusz – Botka, Koch (Hüsing, 67.), Leandro, Sternberg – Dilaver – Radó, Hajnal (Seungwoo, 75.), Kleinheisler, Moutari (Lovrencsics, 74.) – Böde.

Gyirmót FC – Paksi FC 0-0
Győr, Alcufer Stadion, 800 néző, v.: Berke
Gyirmót FC: Nagy S. (Sebők, 73.) – Bori G., Bojovic, Kolcák (Novák, 78.), Tamás K. – Bebeto, Simon Á., Kiss M., Vass P. – Tancsik (Csiki, 62.), Simon A.
Paksi FC: Molnár P. – Kulcsár D., Zachán, Gévay, Báló – Papp K. – Haraszti Zs. (Jelena, 89.), Kecskés T., Bertus, Szakály D. (Hahn, 59.) – Vernes (Bartha, 73.)