A Videoton nem bírt a Honvéddal

Vidi_HonvedA tavalyi ezüstérmes, most listavezető Videoton és a bajnok Honvéd 1-1-es döntetlent játszott szombaton, a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójának zárómérkőzésén.

A tavalyi „bajnoki döntő” után először találkozott egymással a két együttes.

A 3. percben Henty húzott befelé balról, őt még elválasztották a labdától, de Anel Hadzic teljesen üresen érkezett és 17 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

Az eltiltott Lazovics és Nego hiányában is veszélyesen támadott a Vidi, a rangadón nem a korábban többször látott álmos kezdés jellemezte Suljicékat. A bosnyák-magyar szélső harci kedvét két kemény odacsúszás is mutatta, a másodikért sárgát kapott, aztán a 10. percben egy lövéssel is jelentkezett, ez mellé ment. Hentyt sem tudták tartani a vendégek, a 12. percben Holender mentett nagyot a nigériai csatár centerezésénél.

A 39. percben Gazdag lőtt fordulásból, szöglet lett a vége. Rögtön hármat is rúgott a Honvéd, és a harmadikból egyenlített a 40. percben. Eppel talpalta vissza a labdát Filip Holendernek, aki 18 méterről a jobb alsóba bombázott, a labda egy védőn is megpattant (1-1).

A második félidőben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, újabb gól azonban nem született.