A Wigan kiejtette a Manchester City-t

Az angol FA Kupa nyolcaddöntőjében az utolsó párosításban született meg a legmeglepőbb eredmény.

A kép közepén a csereként beállt Ryan Colclough és a gólszerző William Grigg (9-es). Fotó: wiganathletic.com

Hétfő este a harmadosztályú Wigan Athletic (League One) 19 242 néző előtt fogadta a Premier League listavezetőjét. A 6. percben Ilkay Gündogan 16 méterről megeresztett lövését ütötte oldalra Christian Walton. A 12. percben a manchesteri kapu felé egyedül meglóduó Gary Roberts lőtt a kapu mellé.

A 29. percben egy visszafejelt labdát Fernandinho lőtte kapu fölé, majd az első félidő ráadásában Gündogan saját magát hozta helyzetbe, végül nyolc méterről leadott lövését öklözte oldalra a hazai kapus. A hoszabbítás 2. percében Fabian Delph brutálisan felrúgta Max Powert, amit Anthony Taylor játékvezető azonnal piros lappal „jutalmazott”.

Az emberhátrányba került Manchester City csapatába Pep Guardiola a szünetben Leroy Sané „helyére” Kyle Walker cserélte be.

A 73. percben több manchesteri lövést is hárítottak a hazaiak, majd Danilo lőtte el a kapu előtt másfél méterre, keresztben a labdát.

A 79. percben a szinte afelezővonalnál védekező Manchester City óriási hibát követett el. Kyle Walker engedte el a labdát a lába alatt, ám mögötte már nem volt City játékos. A labdára a mélységből érkező Will Grigg csapott le, remekül vezette a játékszert, majd 15 méterről a kapujából kijövő Claudio Bravo mellett kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

Most már nyugodtan kijelenthető, hogy az FA Kupában a Wigan Athletic a Manchester City mumusa. A 2013-as fináléban a Manchester City ellen Ben Watson a 91. percben szerzett mindent eldöntő találatot.

Egy évvel később a legjobb nyolc között a Wigan megnyerte a “visszavágót” is, amikor 2-1-re nyert a manchesteri Etihad-stadionban.

A nyolcaddöntő másik csodáját a harmadosztályú sereghajtó a Rochdale (League One) okozta. A Tottenham Hotpsur mindössze 8 480 néző előtt fordított a Crown Oil Arénában, ám a 93. percben Steve Davies találatával kiegyenlített a Rochdale, így kiharcolta az újrajátszást.

Időközben megtartották a negyeddöntő sorsolását, a két megismételt párharc győztesei majd egymás ellen lépnek pályára a legjobb nyolc között.

A Wigan Athletic legközelebb a Southampton látja vendégül odahaza, míg a Brighton & Hove Albiont látja vendégül.

A kör rangadóját a Leicester City és a Chelsea vívja egymás ellen, a Premier League-ben ősszel a King Power Stadionban 2-1-re nyertek a londoniak.

Az Fa Kupában 2012. március 18-án a Chelsea hazai pályán 5-2-re gyzte le a Leicester City-t, akkor még Fernando Torres duplázott kékben.

FA Kupa, nyolcaddöntő:

Wigan Athletic-Manchester City 1-0 (0-0)
Gól: W. Grigg (79.)
Kiállítva: F. Delph (45., Manchester City)

Huddersfield Town-Manchester United 0-2 (0-1)
Gól: R. Lukaku (3., 55.)

Brighton & Hove Albion-Coventry City 3-1 (2-0)
Gól: J. Locadia (15.), C. Goldson (34.), L. Ulloa (61.), ill. J. Clarke-HArris (77.)

West Bromwich Albion-Southampton 1-2 (0-1)
Gól: S. Rondón (58.), ill. W. Hoedt (11.), D. Tadic (56.)

Chelsea-Hull City 4-0 (4-0)
Gól: Willian (2., 32.), Pedro (27.), O. Giroud (42.)

Leicester City-Sheffield United 1-0 (0-0)
Gól: J. Vardy (66.)

Rochdale-Tottenham Hotspur 2-2 (1-0)
Gól: I. Henderson (45.), S. Davies (90.), ill. Lucas Moura (59.), Harry Kane (88., 11-es)