A ZF-Eger egy góllal kapott ki Rijekában

Fotó: Fehér Kálmán/waterpolo.hu

Az Eger egy góllal alul maradt a horvát Primorje Rijeka otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai összecsapásán. A B csoportban a Szolnok nyert egy góllal az Újbuda ellen.

A 12 csapatos főtábla A jelű hatosában az Eger úgy szállt medencébe a második fordulóban, hogy a nyitókörben döntetlenre végzett görög vendégével, az Olympiakosszal.

A Bajnokok Ligája június eleji, budapesti hatos döntőjének, a Final Sixnek a házigazdájaként eleve biztos továbbjutó Eger Fiumében (Rijeka) próbált javítani szerda este, és már a meccs elején vezetést szerzett az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert jóvoltából.

Horvát egyenlítést követően újfent a legutóbbi magyar bajnoki idény bronzérmese volt eredményes, ám fordult a kocka, mert a második negyed közepén már a Primorjénél volt az előny (3-2). Csakhogy a hevesi alakulat nem hagyta magát, s a nagyszünet előtt kevesebb, mint egy perccel Erdélyi Balázs révén már 4-3-ra a magyar együttes vezetett.

A harmadik játékrészben a Rijeka kétszer is egyenlített (4-4, 5-5), így a döntés a negyedik negyedre maradt. Amelyben a hazaiak átvették a vezetést (6-5), de az Eger egalizált, majd így tett 7-6-nál is. 8-7-nél még két perce volt az Egernek, hogy pontot mentsen, ám az újabb egyenlítő gól már nem jött össze.

Dabrowski Norbert: „Hiába játszottunk jól, ezért nem adnak pontokat. Néha ilyen egyszerű a játék, egy lövés bemegy ott, egy kimarad itt… 5–4-es vezetésünknél lett volna lehetőségünk elmenni kettővel, de mivel azt elmulasztottuk, nagyon nehézzé tettük saját magunk számára a hajrát.”

Bajnokok Ligája, főtábla, csoportkör, 2. forduló, A csoport:

Primorje Rijeka (horvát) – ZF-Eger 8-7 (0-1, 3-3, 2-1, 3-2)
Gól: Petar Muslim 3, Miho Boskovic 2, Buric 1, Krapic 1, Dedovic 1, ill. Milos Cuk 2, Hosnyánszky Norbert 1, Uros Cuckovic 1, Szivós Márton 1, Erdélyi Balázs 1, Hárai Balázs 1.

CNA Barceloneta (spanyol)-Jadran Herceg Novi (montenegrói) 15-10 (4-2, 6-2, 3-4, 2-2)
 S. Rasovics 6, Espanol 4, Roca 2, Szirányi, Larumbre, Minguell, illetve Pjesivac 2, Randjics 2, Vidovics 2, Ukropina, Kovacsics, Moskov, N. Janovics

Spandau (német) – Olympiakosz (görög) 11-11 (1-6, 3-1, 3-4, 4-0)
 Marzouki 5, Mateo Csuk 4, Saudadier, Miers, illetve Ntsokas 2, Kolomvos 2, Mylonakis, Delakas, Gennidounias, Fountoulis, Pontikeas, Mourikis, Vlachopoulos