A zöld-fehérek két góllal nyerték meg az örökrangadót

MateosA Ferencváros hazai környezetben 2-0-ra nyert az MTK ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójának vasárnapi rangadóján. Thomas Doll együttese ezzel 11 mérkőzésesre nyújtotta veretlenségi sorozatát, ráadásul egy pontra megközelítette a tabella második helyén álló kék-fehéreket.

A 17. percben Dilaver jobboldali beadását Varga lőtte el ballal, kapásból, de leperdült a lábáról a labda, így nem lett nagyobb veszély az akcióból.

A 36. percben Roland Lamah tört be a tizenhatoson belülre, de Baki buktatta. A játékvezető tizenegyest ítélt, a labda mögé David Mateosállt, aki higgadtan a bal alsóba gurított (1-0).

A 65. percben egy szögletet követően Nalepa csapott le egy lecsorgó labdára, majd akrobatikus mozdulattal a kapu fölé emelt.

A 80. percbe érve Böde lőtt elemi erővel, 18 méterről a bal felső sarok mellé. Nem sokkal később Varga Roland lapos lövését fogta Hegedüs.

A 89. percben Varga Roland ment el gyönyörűen a bal oldalon, majd középre tálalt, Busai Attila érkezett, és közvetlen közelről a hálóba lőtt (2-0).

Ez volt a 206. bajnoki örökrangadó, a zöld-fehérek 84. alkalommal diadalmaskodtak, korábban 46 döntetlen mellett 76 MTK-siker született.

OTP Bank Liga, forduló:

Ferencvárosi TC-MTK Budapest 2-0 (1-0)
Gól: Mateos (36., 11-es), Busai Attila (89.)
FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Mateos, Ramírez – Gera, Somalia – Lamah (Gyömbér, 86.), Hajnal (Busai, 74.), Varga – Lauth (Böde, 69.)
MTK: Hegedüs – Nagy T., Baki, Thiam, Vadnai – Vass, Pölöskei – Horváth Zs., Kanta, Csiki (Bese, 46.) – Torghelle.

Új főszponzora van a Ferencvárosnak

A Főtaxi Zrt. lett a Ferencváros labdarúgócsapatának új főszponzora.

Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója a vasárnapi Ferencváros-MTK bajnoki mérkőzés előtti sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a taxitársaság a szezon végéig támogatja főszponzorként a zöld-fehéreket.
„A partnerség nem új keletű, hiszen a Groupama Aréna tavaly augusztusi megnyitóján, a Chelsea elleni találkozón is a Főtaxi volt az FTC főszponzora” – fogalmazott Orosz, aki kiemelte, hogy mostantól a 102 éves személyszállító társaság neve és logója „király helyen”, vagyis elöl, a mellrészen lesz látható a ferencvárosi játékosok mezén.

Szunomár Tibor, a Főtaxi Zrt. vezérigazgatója kifejtette, az FTC logója ezentúl a társaság autóiban is feltűnik, illetve három új taxidrosztot hoztak létre az Üllői úti stadion környékén.

Siklósi Csaba,  a Groupama Arénát működtető Lagardére Unlimited Stadium Solutions Kft. ügyvezetője szerint a főszponzori cím az elérhető legértékesebb támogatási forma a Ferencváros labdarúgócsapatánál. Elárulta, hogy ez 27 különböző reklámjogot tartalmaz. Beszélt arról is, hogy a megállapodás jóvoltából a főszponzor több százezer emberhez jut el, hiszen az OTP Bank Liga eddigi fordulói alatt 14-szer a Ferencváros mérkőzését látták a helyszínen a legtöbben. Hozzátette: a csapat találkozóit mindig élőben adja a televízió, s ezek a közvetítések hetente 200 ezer nézőt ültetnek le a készülékek elé.