Ajándék ponttal vezeti a Bundesligát a Flensburg-Handewitt

kézi_Ljubomir Vranjes, 440, nordschleswiger.dk

Ljubomir Vranjes csapata, a Flensburg félidőben pontelőnnyel áll a Bundesliga első helyén

Nem kis meglepetéssel ért véget a világ legerősebb férfi kézilabda bajnokságának, a német Bundesligának a 2016 őszi pontvadászata. A szezonban végig meghatározó szerepet vállalt SG Flensburg-Handewitt ugyanis csak döntetlenre (24-24/11-12) végzett a tabella 11. helyét elfoglaló MT Melsungen otthonában, amely ezzel a ponttal feljött a 10. helyre.

Pedig a Flensburgot a Bundesliga legjobb állományával rendelkező csapataként tartják számon a szakemberek. Ljubomir Vranjes – akit már a Telekom-Veszprémnél is szóba hoztak lehetséges edző-utódként – ez alkalommal ugyancsak örülhetett., hiszen a bírókra mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy hazai pályát fújtak az MT Melsungennek.

Ám ilyen erős a Bundesliga, ahol gyakorlatilag egyetlen csapat sem mehet biztosra egyetlen mérkőzésén sem. Ez az összecsapás jó példa volt erre a tételre, hiszen a Flensburg a második félidőben többször is vesztésre állt és játékosai minimum megúsztak több, kiállításgyanús szituációt büntetés nélkül.

Hogy nem egyedi esetről van szó, azt az őszi utolsó forduló történései is alátámasztják. Az 5. helyen álló Magdeburg saját pályán végig magabiztos vezetéssel, 35-32(20-15) arányban le tudta győzni a bajnoki címvédő Löwen gárdáját. A másik, ugyancsak meggondolkodtató eredményt a THW Kiel-Bergischer HC meccs szolgáltatta: a „tök” utolsó Bergischer mindössze 24-20(13-11)-re vesztett a 2 helyen „telelő” Kieltől.

A németek BL-ben szereplő csapatai saját, tizennyolc (!) részvevős bajnokságukban edzőnek, leginkább heti két erőpróbával. Nem járnak a SEHA Ligába, nem panaszkodnak a sokkal nagyobb igénybevételt jelentő meccsek miatt. Csak teszik a dolgukat, s ezért tudnak ilyen jó átlagot teljesíteni.

Az élcsoport állása: 1. Flensburg 33, 2. Kiel 32, 3. Löwen 32 pont. Folytatás: a franciaországi világbajnokságot követően,  február 11-től.