Alan Shearer dicséri a Manchester City-t

Alan Shearer, minden idők egyik legjobb angol csatára azt állítja, a Manchester City soha nem látott színvonalat képviseli a Premier League-ben.

A West Bromwich pályáján az első negyedórában három gól is esett szombaton, ebből kettőt a City szerzett, Leroy Sané és Fernandinho révén. Raheem Sterling a 64. percben bebiztosította a győzelmet, de Matt Philips, a West Brom játékosa a 92. percben szépített, illetve szorossá tette az eredményt. Mindazonáltal a City 78 százalékban birtokolta a meccsen a labdát, összesen 844-szer passzolt, ez a legtöbb a Premier League-ben 2003 óta. s tizenöt helyzetet teremtett. Jellemző volt David Silva véleménye: „Nem is tudom, hány helyzetet teremtettünk, de csak három gólt lőttünk”.

Guardiola együttese átírta a rekordok könyvét, még soha, egyetlen csapat sem állt a Premier League tizedik fordulója után 28 ponttal és ilyen remek, huszonkilences (35-6) gólkülönbséggel. A klub történetében még nem akadt a mostanihoz hasonló hosszúságú, 21 meccses veretlenségi sorozat, minden sorozatot figyelembe véve. A City a legutóbbi nyolc bajnokiját 32-5-ös gólkülönbséggel nyerte meg a csapat.

Győzött a másik manchesteri alakulat, a United is, mégpedig a Tottenham elleni rangadón, Anthony Martial góljával. A „vörös ördögök” a 2007–2008-as idény óta először maradtak az első öt hazai bajnokijukon kapott gól nélkül. Még egy megdöbbentő adat: José Mournho emberei a mostani szezonban a bajnoki góljaik 43 százalékát a mérkőzések utolsó tíz percében szerezték, összesen tízet. A Tottenham a sérült Harry Kane nélkül is felülmúlta több mutatóban is a Unitedet (töbet birtokolta a labdát, többet lőtt kapura, többször találta el a kaput), de kikapott.

Mourinho és csapata tavaly decemberben is 1-0-ra verte az Old Traffordon a Spurst, azóta a londoniaknak ez mindössze a negyedik bajnoki veresége volt. Idegenbenben az előző hat bajnokiját kivétel nélkül megnyerte Mauricio Pochettino gárdája, méghozzá 25-4-es gólkülönbséggel.

A forduló zárómérkőzésén, hétfő este a Turf Mooron az ír Jeffrey Hendrick szerzett győztes gólt a Newcastle United ellen. A Burnley győzelmével két ponttal megelőzte Rafa Benitez együtesét.

Premier League, 10. forduló:

Burnley-Newcastle United 1-0 (0-0)
Gól: J. Hendrick (74.)

Bournemouth-Chelsea 0-1 (0-0)
Gól: E. Hazard (51.)

Arsenal-Swansea City 2-1 (0-1)
Gól: S. Kolasinac (51.), A. Ramsey (58.), ill. S. Clucas (22.)

Crystal Palace-West Ham United 2-2 (0)2
Gól: L. Milivojevic (50., 11-es), W. Zaha (90.), ill. Javier Hernandez (31.), A. Ayew (43.)

Liverpool-Huddersfield 3-0 (0-0)
Gól: D. Sturridge (50.), Robrto Firmino (58.), G. Wijmaldum (75.)

Watford-Stoke City 0-1 (0-1)
Gól: D. Fletcher (16.)

West Bromwich Albion-Manchester City 2-3 (1-2)
Gól: J. Rodriguez (13.), M. Phillips (90.), ill. L. Sané (10.), Fernandinho (15.), R. Sterling (64.)

Manchester United-Tottenham Hotspur 1-0 (0-0)
Gól: A. Martial (81.)

Brighton&Hove Albion-Southampton 1-1 (0-1)
Gól: G. Murray (52.), ill. S. Davis (7.)

Leicester City-Everton 2-0 (2-0)
Gól: J. Vardy (18.), D. Gray (29.)

Forrás: Inforádió