Alba Fehérvár–Szolnoki Olaj döntő lesz a Magyar Kupában

Vojvoda_DavidA Szolnoki Olaj KK 13 ponttal legyőzte szegedi ellenfelét a férfi kosárlabda Magyar Kupa pénteki elődöntőjében, Győrben. Az Alba Fehérvár mind a négy negyedet megnyerve, 23 ponttal legyőzte a címvédő Körmend együttesét.

Az Olaj kapta el jobban a rajtot, s gyorsan hat-nyolc pontos vezetést szerzett. Vojvoda mellett Eilingsfeld János húzta a szolnoki szekeret, s már az első játékrészre sikerült 9 pontos előnyt kovácsolni (18-27). A második negyedben még nagyobb lett az előny, Wittmann tripláival húsz pont közelébe nőtt a különbség. Eldőlni látszott a meccs, a Szeged tompán és lélektelenül játszott, az Olaj pedig könnyedén dobálta kosarait.

Alighanem a 24 pontos félidei előny nagyon megnyugtatta Andricékat, s a harmadik negyedben fejben mindenképpen az öltözőben maradtak. A Szeged viszont gyorsan vérszemet kapott, s elkezdett szívósan kapaszkodni az Olaj után. A szolnokiakat megroggyantotta Tóth Ádám teljesen felesleges ütése, s az azt követő kiállítása (a center nem játszhat a döntőben), Csirics és Lilov pedig kihasználta a lélektani előnyt, s vezérletükkel 17 pontot ledolgozott hátrányából a záró negyedre a Szeged.

Az utolsó tíz percre aztán összekapta magát az Olaj, s még mielőtt túl közel jött volna az ellenfél, rákapcsoltak, s a remekül játszó Vojvoda Dávid vezetésével végül megnyerték a meccset, s bejutottak a fináléba.

Nikola Lazics: „Mintha két csapat lettünk volna a két félidőt nézve. Az elsőben árnyéka voltunk önmagunknak, míg a másodikban már jól védekeztünk, s úgy kosárlabdáztunk, ahogyan tudunk. Nekünk most marad a bajnokság, szeretnénk megőrizni pozíciónkat a bajnoki tabellán.”

Kmézics Zorán: „Nagyon jól kezdtünk, az első félidő végére nagy előnyt építettünk ki. Aztán a szünetben elhitte a csapat, hogy nyertünk, a Szeged pedig nagyon küzdve felzárkózott. A negyedik negyedre összekaptuk magunkat, s végül nyerni tudtunk. Tóth Ádám sportszerűtlenségéért ezúton szeretnék elnézést kérni a szegediektől, a jogos kiállításával most a csapatunkat sújtotta.”

A szolnokiak sorozatban hetedszer játszhatnak finálét a kupában.

Férfi kosárlabda Magyar Kupa, elődöntő:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Szolnoki Olaj KK 58-71 (18-27, 9-24, 22-5, 9-15)
Szeged: Lilov 14/9, Boltics 6, Csirics 17/3, Juhos 5/3, Sulovics 16. Csere: Wirth. Edző: Nikola Lazics
Szolnok: Wittmann 6/6, Vojvoda 20/9, Barnies 7, Eilingsfeld 12/3, Andric 9. Csere: Tóth 6, Boriszov 5/3, Popovics 6/3, Csák. Edző: Kmézics Zorán

Fehervar_Kormend

Az Alba Fehérvár mind a négy negyedet megnyerve, 23 ponttal legyőzte a címvédő Körmend együttesét.

A mezőny legeredményesebb játékosa a körmendi Parrish Petty volt 22 ponttal. Az Alba Fehérvár harmadik alkalommal találkozik a Szolnokkal a kupadöntőben.

Dzunics Braniszlav: „Gratulálok a fiáknak, büszke vagyok a csapatra, mert jól kosárlabdáztunk.”

Gasper Potocnik: „Nagyon küzdöttek a fiúk a pályán, végül a nagyobb játékoskeret döntött. Holnap mindent megteszünk a bronzmérkőzésen.”

Alba Fehérvár – Egis Körmend 91-68 (25-22, 14-12, 26-19, 26-15)
Fehérvár: Taylor 13/6, Edwards 12/12, Shepard 4, Lóránt 16/3, Keller 10. Csere: Markovics 7/3, Tóth 3/3, Farr 12, Burgess 12/3, Nshimba, Keller I., Varga M. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Körmend: Petty 22/12, Smith 12/3, Ferencz 9/9, Allen 13/6, Csorvási 7. Csere: Gibbs 3/3, Németh 2, Oroszi, Doktor, Márton. Edző: Gasper Potocnik