Alexander és Mischa Zverev is bejutott a legjobb 16 közé Monacóban

Grigor Dimitrov, valamint a Zverev-testvérek, Alexander és Mischa is szetthátrányról fordítva nyert a 4,9 millió euró összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában.

Alexander Zverev

A keddi összecsapások közül Mischa Zverevnek volt a legnehezebb ellenfele: ő a hetedik helyen kiemelt francia Lucas Pouille-t verte több mint kétórás mérkőzésen.

Öccse, a harmadikként rangsorolt Alexander Zverev a luxemburgi Gilles Müller ellen győzött ugyancsak több mint két óra alatt. Eddigi egyetlen egymás elleni mérkőzésüket tavaly füves borításon a mostani vesztes nyerte.

A negyedik kiemelt bolgár Grigor Dimitrov a francia Pierre-Hugues Herbert-rel szemben győzött.

A kvalifikációban két győzelmet arató Andreas Seppi a főtábla első körében 6:3, 5:7, 6:2 arányban nyert a brit Kyle Edmund ellen. Az olasz teniszező következő ellenfele Guillermo Garcia-Lopez lesz, aki a selejtezőben már kikapott az olasz Marco Cecchinatótól, ám szerencsés vesztesként mégis felkerült a főtáblára, ahol nem is kellett pályára lépni az első körben.

Az egyaránt 34 éves olasz és spanyol teniszező tíz évvel ezelőtt a monacói selejtezőben játszott egymás ellen először, akkor Seppi nyert két játszmában. Emlékezetes összecsapás kettejük históriájában a 2015-ös fedettpályás zágrábi torna fináléja, ahol Garcia-Lopez 7:6(4), 6:3 arányban nyert. Egy évvel később Wimbledonban Seppi 6:2, 6:4, 6:0 arányban győzött Garcia-Lopez ellen.