Allegri jól cserélt, Kasper Schmeichel büntetőt hárított

POrto_JuventusA Juventus trénere Massimiliano Allegri mindkét cserejátékosa gólt szerzett az FC Porto elleni idegenbeli mérkőzésen. A hazaiak már a 27. percben emberhátrányba kerültek.

A vendégek fölénye kidomborodott, de az első 45 percben Higuaín lövésén kívül nem kerültek közel a gólhoz, 30 másodperccel a lejárta után azonban Paulo Dybala pár centire járt tőle, a jobb oldali kapufát találta el.

A félidő derekán érkezett Marko Pjaca, és öt perc múlva megszerezte a vezetést (0-1). Daniel Alvesnek még ennyi sem kellett. A brazil hátvéd a középkezdés előtt állt be és egy perc múlva máris gólt szerzett (0-2).

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

FC Porto – Juventus 0-2 (0-0)
Portó, Estadio do Dragao, 49 229 néző. Vezette: Dr. Felix Brych (német)
Gól: Marko Pjaca (72.), Dani Alves (74.)
Kiállítva: Alex Telles (27.)
FCP: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles – Danilo Pereira – Herrera, Ruben Neves (J. Corona, 60.), Brahimi (Diogo Jota, 73.) – André Silva (Layun, 30.), Soares.
Juventus: Buffon – Lichtsteiner (Dani Alves, 74.), Barzagli, Chiellini, Alex Sandro – Khedira, Pjanic – Cuadrado (Pjaca, 67.), Dybala (Marchisio, 86.), Mandzukic – Higuain.

Correa_Kasper

Sevillában a 13. perc végén Wes Morgan a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelte Joaquín Correát, a bíró büntetőt ítélt, azonban Kasper Schmeichel védte Correa lövését, méghozzá ki sem pattant róla a labda. A Sevilla hatalmas mezőnyfölényben játszott, aminek a 22. percben egy Sergio Escudero probálkozás lett a jutalma, azonban Schmeichel ismét hárítani tudott.

A 25. percben Pablo Sarabia fejesénél már Schmeichel sem tehetett semmit, a Sevilla megszerezte a vezetést (1-0). A  gól után sem vett vissza lendületéből a spanyol csapat, az angol címvédő az első fél órában csak kereste a labdát, míg a Sevilla sorra dolgozta ki a helyzeteket. A 37. percben Correa 25 méterről próbálkozott, azonban a Rókák hálóőre erre a löketre is odaért.

A Leicester az 58. percben kiegyenlített, de csak a cserék tekintetében, Demarai Gray érkezett Ahmed Musa helyére. Mariano Ferreira hibáját Danny Drinkwater próbálta gólra váltani, de távoli lövését egy védő blokkolni tudta. A 61. percben Stevan Jovetics fantasztikus labdaátvételét követően Joaquin Correának passzolt, aki öt méterről a felső léc alá bombázott (2-0).

A Rókák a 73. percben szépíteni tudtak. Annak a Jamie Vardynak sikerült betalálnia, aki eddig a Bajnokok Ligájában gólképtelen volt, az idegenben szerzett találattal pedig visszatértek a Leicester reményei.

FC Sevilla – Leicester City 2-1 (1-0)
Sevilla, Ramon Sanchez Pizjuan, 38 834 néző. Vezette: Clement Turpin (francia)
Gól: Pablo Sarabia (25.), Joaquin Correa (61.), ill. James Vardy (73.)
Sevilla: Sergio Rico – Mariano, Rami, Lenglet (Daniel Carrico, 55.), Escudero – Nzonzi – Sarabia, Vitolo, Nasri – Jovetic, Correa.
Leicester: Schmeichel – Simpson, W. Morgan, Huth, Fuchs – Drinkwater, Ndidi – Musa (D. Gray, 57.), Mahrez, Albrighton (Amartey, 88.) – Vardy.