Ambrus Krisztina és Lakatos Tamás a bajnok

Budapest, 2016. december 7. Lakatos Tamás játszik Nagy Krisztián ellen az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságának férfi döntőjében a fővárosi Ormai László Asztalitenisz Csarnokban 2016. december 7-én. A döntőt Lakatos Tamás nyerte meg 4:0 arányban. MTI Fotó: Illyés Tibor

Lakatos Tamás játszik Nagy Krisztián ellen az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságának férfi döntőjében. MTI Fotó: Illyés Tibor

A férfiaknál Lakatos Tamás, a nőknél pedig Ambrus Krisztina nyerte az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságát, az ob utáni legfontosabb magyarországi egyéni versenyt. Mindketten először bizonyultak a legjobbnak.

A Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendezett torna második, szerdai napján a Passauban légióskodó, 21 éves Lakatos Tamás először a celldömölki Szita Mártonnal csapott össze, és simán, 4-0-ra nyert az elődöntőben. Szitának ez volt az első veresége a viadalon. A fináléban a Szudi Ádámot búcsúztató Nagy Krisztián várt az idén magyar bajnokságot is megnyerő Lakatosra, aki ezúttal sem vesztett szettet. Lakatos tavaly előtt elődöntős, tavaly pedig döntős volt a Top 12-n.

Budapest, 2016. december 7. Ambrus Krisztina játszik Nagyváradi Mercédesz ellen az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságának női döntőjében a fővárosi Ormai László Asztalitenisz Csarnokban 2016. december 7-én. Ambrus Krisztina 4:2 arányban győzött. MTI Fotó: Illyés Tibor

Ambrus Krisztina játszik Nagyváradi Mercédesz ellen az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságának női döntőjében a fővárosi Ormai László Asztalitenisz Csarnokban. MTI Fotó: Illyés Tibor

A foghíjas női mezőnyben – Póta Georgina, Lovas Petra és a csütörtökön kezdődő dohai World Tour-döntő párosversenyében érdekelt, Eb-bronzérmes Pergel Szandra és Madarász Dóra sem állt asztalhoz – a 24 éves Ambrus  Krisztina Bálint Bernadettet verte a legjobb négy között, míg a másik ágon Nagyváradi Mercédesz jutott a döntőbe, miután négy szettben jobbnak bizonyult az orosházi Tóth Edinánál. A finálé hatjátszmás küzdelmet hozott, Ambrus 2-2 után fordította a maga javára a meccset.

Férfiak

Elődöntő:
Lakatos Tamás (TTC Fortuna Passau)-Szita Márton (Celldömölki Városi és Vasutas SE) 4-0 (5, 5, 7, 10)
Nagy Krisztián (PTE PEAC)-Szudi Ádám (Borussia Dortmund) 4-0 (6, 9, 6, 2)

Döntő:
Lakatos-Nagy 4-0 (8, 2, 10, 6)

Nők

Elődöntő:
Ambrus Krisztina (Budapesti Erdért SE)-Bálint Bernadett (Kolbermoor SV) 4-2 (7, -6, 8, 12, -10, 9)
Nagyváradi Mercédesz (Budaörs)-Tóth Edina (Orosháza) 4-0 (5, 6, 3, 10)

Döntő:
Ambrus-Nagyváradi 4-2 (8, -7, 4, -6, 9, 8)

Budapest, 2016. december 7. Lakatos Tamás és Ambrus Krisztina, az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságának férfi és női győztese a fővárosi Ormai László Asztalitenisz Csarnokban 2016. december 7-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Lakatos Tamás és Ambrus Krisztina, az asztaliteniszezők Top 12 bajnokságának férfi és női győztese a fővárosi Ormai László Asztalitenisz Csarnokban. MTI Fotó: Illyés Tibor