Amerikai győztese lesz Stanfordnak

Madison_KeysGarbine Muguruza kisebb meglepetésben két szettben kikapott Madison Keystől a Stanfordban megrendezett női tenisztorna elődöntőjében, így az amerikai jutott a fináléba.

A harmadik helyen kiemelt Madison Keys nem igazán törődött azzal, hogy a szakértők kinek a sikerét várják.

Az amerikai mind az első, mind pedig a második felvonásban jobba és pontosabban teniszezett, magabiztosságának pedig meg is let az eredménye. 6:3, 6:2-re legyőzte az első helyen kiemelt spanyol, ráadásul úgy, hogy a meccs mindössze ötvennyolc percig tartott.

A vártnál jóval simább meccs lett a Vandeweghe – Bellis összecsapásból, hiszen az alapján, hogy a hatodik és a nyolcadik kiemelt csatázott egymással, több izgalomra számíthattunk. Azonban előbbi szinte esélyt sem adott honfitársának.

A világranglista huszonnegyedik helyezettje ugyanis az első szettben hamar elhúzott 5:1-re, majd igaz, et követően két játékost is elveszített, azonban a játszma 6:3-mal így is az övé lett. A folytatás pedig még simábbra sikeredett. Igaz, Bellis az első adogatójátékát még hozta, de a folytatásban öt gémet vesztett el sorozatban, így Vandeweghe 6:3, 6:1-re nyerte a meccset.