Amerikai kosársuli a szerbeknek

kosár_Irwing, 440

Ötödször lett világbajnok az Egyesült Államok, ezzel utolérte Jugoszláviát/Szerbiát az örök ranglistán. A jenkik mind a kilenc meccsüket megnyerték, 33 pont volt az átlagos különbség a mérkőzéseinken.

105-67. Ez nem az Egyesült Államok–Szerbia férfikosárlabda-világbajnoki döntő végeredménye, hanem csupán a harmadik negyed utáni állás.
Bizony, ennyire egyoldalú volt ez a mérkőzés. Pedig 15-7-re a szerbek ugrottak meg (az első hét dobásuk kivétel nélkül bement), de gyorsan kivágtak az amcsik egy 15-0-ás szériát, és ettől kezdve nem volt mese. Félidőben már 65 pontnál tartottak, az egész meccsen 50 százalékkal dobták a triplákat – tizenötöt! –, a teljes dobószázalékuk 58% volt, ami őrület. Nota bene, a szerbek sem céloztak rosszul (48%), de igazán a lepattanózásban múlták felül ellenfelüket a jenkik, 44:32 arányban.

Kyrie Irving, a Cleveland Cavaliers irányítója, az idei All Star-gála MVP-je tarthatatlan volt, mind a hat triplája bement, 26 pontot, 4 gólpasszt, 1-1 labdaszerzést és blokkot produkált, és ez elég volt ahhoz, hogy a vb-nek is ő legyen a legértékesebb játékosa.