Anglia három fejesgóllal győzte le Skóciát

Daniel Sturridge. Fotó: sportinglife.com

Az európai vb-selejtezők közül a németek könnyedén nyertek San Marinóban, a franciák hátrányból fordítottak a svédek ellen Párizsban, míg Anglia három fejesgóllal győzte le Skóciát.

Párizsban az 54. percben Emil Forsberg vette be Hugo Lloris kapuját, majd három perccel később egy szabadrúgás után Paul Pogba fejelt a svéd kapuba (1-1). A 65. percben a kapus kezéből kiesett a labda, így végül Dimitri Payet lecsapott a játékszerre és a kapu bal oldalába tekert (2-1).

Németország 8-0-ra nyert San Marino ellen Serravallében, Jonas Hector duplája mellett az újonc Serge Gnabry mesterhármast ért el.

Az E csoportban Montenegró két góllal vezetett Jerevánban, ám Örményország a második játékrész derekán kiegyenlített, majd a hosszabbítás utolsó percében Gevorg Ghazaryan győztes gólt szerzett a hazaiaknak. Lengyelország három góllal nyert Bukarestben, Robert Lewandowski kétszer vette be Tatarusanu kapuját. Dánia 4-1-re nyert Kazahsztán ellen, a Tottenham Hotspur középpályása Christian Eriksen duplázott.

A Wembley-stadionban Daniel Sturridge, Adam Lallana és Gary Cahill is fejjel vette be Craig Gordon kapuját.

Európai vb-selejtező, 4. forduló:

A csoport:

Franciaország – Svédország 2-1 (0-0)
Gól: Pogba (57.), Payet (65.), ill. E. Forsberg (54.)

Az állás: 1. Franciaország 10 pont/4 mérkőzés, 2. Svédország 7/4, 3. Hollandia 4/3, 4. Bulgária 3/3, 5. Fehéroroszország 2/3, 6. Luxemburg 1/3

C csoport:

Csehország – Norvégia 2-1 (1-0)
Gól: Kmencik (11.), Zmrhal (47.), ill. Joshua King (86.)

Észak-Írország – Azerbajdzsán 4-0 (2-0)
Gól: K. Lafferty (27.), G. McAuley (40.), C. McLaughlin (66.), C. Brunt (83.)

San Marino – Németország 0-8 (0-3)
Gól: Khedira (7.), Gnabry (9., 58., 76.), J. Hector (32., 65.), M. Stefanelli (82., öngól), K. Volland (85.)

Az állás: 1. Németország 12 pont, 2. Észak-Írország 7 (7-2), 3. Azerbajdzsán 7 (2-3), 4. Csehország 5, 5. Norvégia 3, 6. San Marino 0

E csoport:

Örményország – Montenegró 3-2 (0-2)
Gól: A. Grigorjan (50.), V. Haroyan (74.), G. Ghazaryan (90+3.), ill. Kojasevics (36.), S. Jovetic (38.)

Románia – Lengyelország 0-3 (0-1)
Gól: Grosicki (11.), Lewandowski (82., 90+1.)

Dánia – Kazahsztán 4-1 (2-1)
Gól: A. Cornelius (15.), C. Eriksen (36., 11-es, 90.), P. Ankersen (78.)

Az állás: 1. Lengyelország 10 pont, 2. Montenegró 7, 3. Dánia 6, 4. Románia 5, 5. Örményország 3, 6. Kazahsztán 2