Anglia nem bírt Ecuadorral

EnglandEgy héttel a világbajnokság kezdete előtt  nyolc válogatott lépett pályára szerdán. Argentína könnyedén nyert jól megválasztott edzőpartnere ellen, Lionel Messi 90 percig a pályán volt. Floridában két vébé-résztvevő Ecuador és Anglia vívott parázs csatát egymással.

Anglia Miamiban lépett pályára Ecuador ellen. Roy Hodgson kezdőcsapatában kapott helyet Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), a 20 éves Ross Barkley (Everton) és Rickie Lambert (Southampton) is.  A dél-amerikai gárdában természetesen Antonio Valencia (Manchester United) kezdett.

A 7. percben egy ígéretes angol akció végén Frank Lampard helyezett kapu mellé,  egy perccel később Walter Ayovi bal oldalo beadását Enner Valencia bólintotta a jobb alsó sarokba (1-0). Nem véletlen az összeszokottság, hiszen mindketten a mexikói Pachuca csapatában játszanak.

A 15. percben a mindössze 19 éves Carlos Gruezo (VfB Stuttgart) 16 méterről helyezett kapura, ám az angol kapuban Ben Foster résen volt. A 20. percben Felipe Caceido ugratta ki Jefferson Monterót, ám az ecuadori játékos elől felszedte a labdát Foster.

A 25. percben Barkley távoli lövését tolta a léc fölé Banguera kapus. Négy perccel később Oxlade-Chamberlain beadása után a kapu előtt Lambert szerencsétlenkedett, végül az érkező Wayne Rooney (Manchester United) két lépésről helyezett a kapuba (1-1).

Az angol szövetségi kapitány Roy Hodgson nem cserélt a szünetben. Az 51. percben Barkley a 16-os vonalán cselezgetett keresztben, végül a jobb szélen feltűnő Rickie Lamberthez passzolt, aki éles szögből jobb külsővel lőtt a jobb alsó sarokba (1-2). Négy perccel később Lambert jobb belsővel helyezett a bal kapufa mellé.

A második félidő derekán előbb Jon Flanagan (Liverpool), majd Raheem Sterling (Liverpool) jelentkezett játékra. Oxlade-Chamberlaint sérülés miatt kellett lecserélni. A 67. percben Antonio Valencia  bal lábbal helyezett a bal kapufára. Három perccel később Michael Arroyo 19 méterről óriási bombagólt lőtt a bal felső sarokba  (2-2).

A 79. percben egy ártatlannak tűnő szerelési kísérlet után Antonio Valencia támadt rá a jamaikai születésű Raheem Sterlingre, a rövid “verekedésnek” az amerikai Jair Marrufo játékvezető egy-egy piros lappal vetett véget.

Az angol válogatottban a hajrában pályára lépett Danny Welbeck (MU), Jordan Henderson (Liverpool) és Adam Lallana (Southampton) is.

A “háromoroszlánosok” szombaton Honduras ellen játsszák le utolsó felkészülési mérkőzésüket. Az angolok a vébén június 15-én Olaszország ellen kezdenek. Cesare Prandelli csapata szerda este Luxembourg ellen mindössze 1-1-es döntetlenre volt képes.

Ecuadornak ez volt az utolsó felkészülési találkozója, a dél-amerikai csapat a vébén Svájc ellen kezd június 15-én.