Simona Halep maratoni küzdelemben győzött

Az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság szombati játéknapján bőven akadt meglepő eredmény.

A férfiaknál kiesett a 4. helyen kiemelt Alexander Zverev, akit a dél-koreai Hyeon Chung győzött le szetthátrányból fordítva. Ennél sokkal simább vereséget szenvedett el Juan Martin del Potro, a 12. helyen kiemelt argentin játékost Tomas Berdych sima három szettben intézte el.

A legjobb 16 között a spanyol Pablo Carreno Busta valamint a horvát Marin Cilic összecsapása ígéri a legnagyobb izgalmakat, de érdekes párosítás Grigor Dimitrov és Nick Kyrgios összejövetele is. Ám természetesen a magyar szurkolókat elsősorban Fucsovics Márton és Roger Federer első mérkőzése érdekli a legjobban.

A nőknél nem várt, óriási összecsapást hozott Simona Halep és az amerikai Lauren Davis találkozója. A világelső román teniszezőnő szetthátrányból egyenlített ki, majd a döntő szettet 15:13 arányban nyerte meg, ami azt jelentette, hogy a találkozó 3 óra 44 percig tartott a melbourne-i forróságban.

A román lány három meccslabdát hárítva múlta felül a világranglista 76. helyén álló, igen agresszívan játszó ellenfelét, és – bár nem a legjobb formáját hozta – sikerült a legjobb 16 közé jutnia az év első Grand Slam-tornáján, miután tavaly és tavalyelőtt már az első fordulóban búcsúzott a küzdelmektől Melbourne-ben.

Simona Halep következő ellenfele a japán Naomi Osaka lesz.

Ausztrál Open

Férfiak, 3. forduló:

Dominic Thiem (osztrák, 5.)-Adrian Mannarino (francia, 26.) 6:4, 6:2, 7:5
Tennys Sandgren (amerikai)-Maximilian Marterer (német) 5:7, 6:3, 7:5, 7:6(5)

Nyolcaddöntő:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Diego Schwartzman (argentin, 24.)
Pablo Carreno Busta (spanyol, 10.)-Marin Cilic (horvát, 6.)
Grigor Dimitrov (bolgár, 3.)-Nick Kyrgios (ausztrál, 17.)
Kyle Edmund (brit)-Andreas Seppo (olasz)
Dominic Thiem (osztrák, 5.)-Tennys Sandgren (amerikai)
Novak Djokovics (szerb, 14.)-Hyeon Chung (dél-koreai)
Tomas Berdych (cseh, 19.)-Fabio Fognini (olasz, 25.)

Madison Keys (amerikai, 17.)-Ana Bogdan (román) 6:3, 6:4
Caroline Garcia (francia, 8.)-Aliaksandra Szasznovics (fehérorosz) 6:3, 5:7, 6:2

Simona Halep (román, 1.)-Naomi Osaka (japán)
Karolina Pliskova (cseh, 6.)-Barbora Strycova (cseh, 20.)
Angelique Kerber (német, 21.)-Su Wei Hsieh (tajvani)
Caroline Garcia (francia, 8.)-Madison Keys (amerikai, 17.)
Petra Martic (horvát)-Elise Mertens (belga)
Denisa Allertova (cseh)-Jelina Szvitolina (ukrán, 4.)
Anett Kontaveit (észt, 32.)-Carla Suárez Navarro (spanyol)
Magdalena Rybarikova (szlovák, 19.)-Caroline Wozniacki (dán, 2.)

Babosék nyolcaddöntősök párosban

Bejutott a női párosverseny nyolcaddöntőjébe szombaton a Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A magyar, francia duó – a verseny honlapja szerint – az első játszmában háromszor, a másodikban kétszer is elveszítette adogatójátékát a spanyol Arantxa Parra Santonja, Lara Arruabarrena-Vecino párossal szemben, de mivel az utóbbi felvonásban négyszer brékelt, döntő szettre mentette a találkozót.

A folytatásban sokáig mindkét fél hozta a maga adogatójátékait, Babosék 4:4-nél két bréklabdát hárítva nyerték a gémet, majd az ellenfél szervájánál a harmadik mérkőzéslabdájukat kihasználva győztek és jutottak tovább.

Babosra és régi-új partnerére a következő körben a Viktorija Golubic, Nina Stojanovic svájci, szerb páros vár.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 5.)-Arantxa Parra Santonja, Lara Arruabarrena-Vecino (spanyol) 3:6, 6:3, 6:4