Aranyérmes az új összetételű női kajak négyes

karasz-kozak-kovacs-janicsA Kárász Anna, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa összeállítású női kajak 4-es nyerte a magyar csapat első aranyérmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Az új összeállítású egység rajt-cél győzelmet aratott, 500 méteren megdöbbentő, majd egy hajónyi előnnyel nyertek.

A portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon az egyik leginkább várt magyar szám a női kajak négyesek 500 méteres versenyzáma volt. Nem véletlen, hiszen az olimpiai bajnok egységet két helyen változtatta meg Storcz Botond szövetségi kapitány. Elölről kikerült Szabó Gabriella és a MOL Tehetségtámogató Programban résztvevő Kárász Anna lett a csapat vezérevezőse, míg a 4. beülőben Zur-Fazekas Krisztinát Douchev-Janics Natasa váltotta. A kvartett a válogató után lett összeállítva, így versenykörülmények között most először mentek együtt a lányok.

A magyar négyes szereplése igen csak meggyőzőre sikeredett, Kárászék már a rajtot követő pillanatokban elhúztak a mezőnytől, 100 méterhez érve már egy beülőnyi előnyük volt. A Kárász, Kozák, Kovács, Douchev-Janics összeállítású négyes folyamatosan növelte előnyét, és végül megdöbbentő fölénnyel, majd egy hajónyi előnnyel nyerték a számot. A magyarok mögött az örök rivális német egység végzett a második helyen, míg az Eb-bronzot a fehéroroszok nyerték.

Női négyes ezen a távon 2008-ban nyert utoljára Európa-bajnoki aranyérmet. A tagok közül Kozák Danuta még 500 méteren egyesben, a Kovács-Douchev-Janics páros pedig 200 és 500 méteren párosban méretteti meg magát a portugáliai Eb-n.

Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenupáros ezüstérmet szerzett 1000 méteren, míg a szerb színekben versenyző Benedek Dalma Európa-bajnok lett a dán Henriette Hansen és Medveczky Erika előtt.