Arda Turan gólja döntött a Juventus ellen

Martin Caceres_Arda Turan_440A spanyol és az olasz bajnok csatáját előbbi nyerte a Bajnokok Ligája csoportkörének A-csoportjában, miután az Atlético Madrid hazai pályán 1-0-ra győzött a Juventus ellen.

Madridban a 25. percben Arturo Vidal labdavesztése után Mario Mandzukic lőtt 18 méterről, Gianluigi Buffon azonban szépen védett. A 33. percben szép passzolgatás végén Paul Pogba került lövőhelyzetbe, ám a francia játékos 17 méterről kapu mellé tekert.

Diego Simeone az 53. percben Saúl helyére a francia Antoine Griezmannt álllította be. Öt perccel később Arda Turan jobbról keresztbe ellőtt a kapu előtt, Martín Cáceres kezéről a jobb sarok felé pattant a labda, Buffon azonban védeni tudott.

A 74. percben Juanfran beadását Arda Turan hat méterről lőtte a Juventus hálójába (1-0).

Massimiliano Allegra becserélte az uruguayi Roberto Pereyrát, Alvaro Moratát és Sebastian Giovincót is, ám az olasz bajnok nem tudott kiegyenlíteni.

A csoport másik mérkőzésén a Malmö FF Markus Rosenberg duplájával nyert az Olimpiakosz ellen, így két forduló után ebben a kvartettben mind a négy csapatnak 3-3 pontja van. A következő körben, október 22-én az Atletico Madrid a Malmöt fogadja, míg a Juventus Görögországba látogat.

A D csoportban az Arsenal Danny Welbeck mesterhármasával és Alexis Sanchez találatával győzte le a Galatasarayt, míg a Borussia Dortmund három góllal nyert Belgiumban.

A Bajnokok Ligájában két forduló után a Bayern München, a Borussia Dortmund és a Real Madrid százszázalékos.

Ludogorec-Real Madrid 1-2 (1-1)
Gól: Marcelinho (6.), ill. Cristiano Ronaldo (25., 11-es), Karim Benzema (77.)

C csoport

Bayer Leverkusen-Benfica 3-1 (2-0)
Gól: Stefan Kiessling (25.), Heung-Min Son (34.), Hakan Calhanoglu (64., 11-es), ill. Eduardo Salvio (61.)

Zenit Szentpétervár-AS Monaco 0-0

D csoport

Arsenal-Galatasaray 4-1 (3-0)
Gól: Danny Welbeck (22., 30., 52.), Alexis Sanchez (41.), ill. Burak Yilmaz (63., 11-es)
Kiállítva: Wojciech Szczesny (60., Arsenal)

Anderlecht-Borussia Dortmund 0-3 (0-1)
Gól: Ciro Immobile (3.), Adrian Ramos (69., 79.)