Argentína bejutott a döntőbe

Michael Bradley és Lionel Messi küzd a labdáért, középen Kyle Beckerman

Az Egyesült Államokban zajló centenáriumi Copa America elődöntőjében Argentína 4-0-re nyert a házigazdák ellen. Lionel Messi két gólpassza mellett egyszer vette be Brad Guzman kapuját.

Nem kellett sokáig gólra várni a houstoni NRG-stadionban, hiszen Argentína már a 3. percben megszerezte a vezetést. Egy argentin szögletvariáció után Lionel Messi húsz méterről nyúlt a labda alá, a védők mögé belöbbölt labdát a kapu elé berobbanó Ezequiel Lavezzi fejelte be az amerikai kapuba (0-1).

A 32. percben Messi szabadrúgásból, 22 méterről, bal lábbal tekert a bal felső sarokba. A pályán keresztben ívelt, ellőtt labdára sem ért oda Brad Guzman (0-2).

Az 50. percben Gonzalo Higuaín elsőre még az amerikai kapusba helyezte a labdát, ám a kipattanót már értékesítette az argentin csatár (0-3). Végül a 86. percben Messi labdaszerzés után adott gólpasszt Higuaínnak (0-4).

Argentína egy évvel ezelőtt is bejutott a Copa America fináléjába, ahol büntetőkkel kapott ki a házigazda Chile válogatottjától. A két gárda az idei Copán már játszott egymás ellen, az első fordulóban Argentína nyert 2-1-re. Messi ezt a mérkőzést még kihagyta.

A Copa America másik elődöntőjében Kolumbia és Chile csap össze Chicagóban. Kolumbia a negyeddöntőben 0-0-ás mérkőzés után büntetőkkel jutott tovább Peruval szemben, míg Chile 7-0-ás győzelmet aratott Mexikóval szemben.

Kolumbia és Chile Copa Americán legutóbb 1999-ben játszott egymás ellen, az akkori negyeddöntőben Chile nyert 3-2-re, a győztes gólt Iván Zamorano szerezte. A két dél-amerikai gárda legutóbbi két vb-selejtezője egyaránt döntetlennel zárult. 2013-ban Kolumbiában 3-3-as döntetlen született, a vendégek 3-0-ra vezettek, ám Radamel Falcao két büntetőjével Kolumbia kiegyenlített. Tavaly ősszel Santiago de Chilében 1-1-es döntetlen született, Arturo Vidal és James Rodriguez volt eredményes.