Argentína és Brazília sem tudott gólt lőni

POR_ARGA Nyári Olimpiai Játékok férfi labdarúgó tornáján a házigazda Brazília nem tudott gól lőni Dél-Afrika ellen, míg Argentína kétgólos vereséget szenvedett el Portugáliától.

Az A csoportban egy gól sem született, míg a B csoport két találkozóján összesen 13 gólt jegyezhettek fel. Japán kétszer is kiegyenlített Nigériával szemben, ám végül 5-4-re nyert az afriaki gárda. A „Zöld sasok” csapatában Oghenekaro Etebo négy gólt szerzett. A 20 éves középpályás a portugál Feirense csapatában eddig csak a másodosztályban lépett pályára. Svédország Kolumbiával játszott 2-2-es döntetlent, a 28 éves Dorlan Pabón a 75. percben büntetőből egyenlített ki.

A C csoportban Dél-Korea szó szerint lenullázta a Fidzsi-szigeteket, a Bayer Leverkusen középpályása Seung-Woo Ryu mesterhármast jegyzett, a Tottenham Hotspur csatára Heung-Min Son büntetőből volt eredményes.

A címvéd Mexikó rögtön az első mérkőzésen Németország ellen lépett pályára. A gólnélküli első félidő után Michael Pérez beadása után a 32 éves Oribe Peralta fejelt  Timo Horn kapujába (1-0). A mexikói csatár négy évvel ezelőtt az olimpiai döntőben két gólt szerzett Brazília ellen. Hat perccel később a kapura törő Serge Gnabry tekerte el a labdát Talavera mellett (1-1). Az Arsenal 21 éves középpályása a 28. percben a megsérült Leon Goretzka helyére állt be.

A 61. percben Jorge Torres beadását Erick Gutierrez a felső lécre fejelte, majd a kipattanót a tehetetlen német kapus mellett Rodolfo Pizarro helyezte a hálóba (2-1). Végüla 78. percben Julian Brandt szöglete után Matthias Ginter fejelt a mexikói kapuba (2-2). A Borussia Dortmund védője két éve tagja volt a Brazíliában világbajnoki címet szerző Nationalelfnek is, ám a vébén egyetlen percet sem játszott.

[Customads id=646335]

A D csoportban Honduras 3-2-re nyert Algéria ellen, a közép-amerikai csapat harmadik találatát Antony Lozano szerezte. A csoport rangadóján Portugália 2-0-ra nyert Argentína ellen. A 66. percben Goncalo Pacienca 20 méterről, bal lábbal lőtte ki a bal alsó sarkot. A 84. percben a csereként pályára lépett Pité gyenge lövését Rulli kapus fel akarta szedni, ám a labda a lába között, a jobb bokáján megpattanva került a hálóba (2-0). A portugál csapatban mindkét gólpasszt az Udinese középpályása Bruno Fernandes jegyezte.

Labdarúgás

A csoport:

Brazília – Dél-Afrika 0-0

Irak – Dánia 0-0

B csoport:

Nigéria – Japán 5-4 (3-2)
Gól: O. Etebo (10., 42., 51., 11-es, 66.), S. Umar (6.), ill. S. Koroki (9., 11-es), Minamino (11.), T. Asano (70.). M. Suzuki (90.)

Svédország – Kolumbia 2-2 (1-1)
Gól: M. Ishak (43.), A. Ajdarevic (62.), ill. T. Gutiérrez (17.), D. Pabón (75., 11-es)

C csoport:

Fidzsi-szigetek – Dél-Korea 0-8 (0-1)
Gól: Seung-Woo Ryu (32., 63., 90+3.), Chang-Hoon Kwon (62., 63.), Heung-Min Son (72., 11-es), Hyun-Jun Suk (77., 90.)

Mexikó – Németország 2-2 (0-0)
Gól: O. Peralta (52.), R. Pizarro (61.), ill. S. Gnabry (58.), M. Ginter (78.)

D csoport:

Portugália – Argentína 2-0 (0-0)
Gól: Goncalo Pacienca (66.), Pité (84.)

Honduras – Algéria 3-2 (2-0)
Gól: R. Quioto (13.), M. Pereira (33.), A. Lozano (79.), ill. S. Bendebka (68.), B. Bounedjah (85.)