Argentína vereséget szenvedett Bolíviában

Paraguay ellen Marcelo állította be a 3-0-ás végeredményt. Fotó: AFP

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében Argentína vereségével visszaesett az 5., pótselejtezős helyre. Kolumbia Ecuadorban nyert két góllal, míg Brazília győzelmével elsőként jutott ki az oroszországi vébére.

La Pazban az eltiltott Lionel Messi nélkül felálló Argentína nem tudott mit kezdeni a bolíviai csapat játékával. A 31. percben Pablo Escobar beadása után Juan Carlos Arce hat méterről, háttal a kapunak fejelt a hálóba (1-0). Az 52. percben a bal szélen felfutó Jose Flores vitte le a labdát az alapvonalig, majd beadása után Marcelo Moreno Martins könnyedén helyezett Romero kapujába (2-0).

Négy perccel később Correát Kun Agüero váltotta, majd beállt Marcos Acuna is, ám Argentína még szépíteni sem tudott. Bolívia utoljára négy évvel ezelőtt tudott gólt lőni Argentína ellen, az emlékezetes nyolc évvel ezelőtti világbajnoki selejtezőn Bolívia 6-1-re nyert La Pazban. Akkor Diego Maradona volt a szövetségi kapitány, a kezdőcsapatban ott volt Messi és Tevez is, ám a mérkőzés hőse a mesterhármast jegyző Joaquín Botero volt.

Sao Paulóban Brazília sima 3-0-ás győzelmet aratott Paraguay ellen, az Uruguay-ban mesterhármast jegyző Paulinho ezúttal két gólpasszt osztott ki. Neymar büntetőt hibázott, majd bő tíz perccel később egy egyéni akció végén 12 méterről helyezett a kapuba.

Brazília elsőként kvalifikálta magát a 2018-as oroszországi világbajnokságra.

Ecuadorban James Rodriguez és Juan Cuadrado egy-egy góljával nyert Kolumbia. Peruban a dán Aalborg BK 22 éves csatára Edison Flores szerzett győztes gólt Uruguay ellen.