Asztalitenisz Eb: nyert a magyar férfi és a női válogatott is

pota georginaA férfi után a női válogatott is győzött vasárnap a Jekatyerinburgban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon, így szintén a 9-12. helyért folytatja szereplését. A férfiak a spanyolokat győzték le.

Póta Georgina szoros mérkőzésen szerzett előnyt, de Madarász Dóra veresége a szlovákok egyenlítését jelentette. Ezt követően Pergel Szandra révén ismét a magyaroknál volt a vezetés, végül Póta második sikerével eldöntötte a meccset.

Hétfőn a nők a szerbekkel találkoznak 13 órától, míg a férfiak 16 órától a csehekkel csapnak össze.

Mindkét magyar válogatott a 16 csapatos legmagasabb osztályban szerepel. A körmérkőzések után a csoportok első két-két helyezettje jutott a negyeddöntőbe, a harmadikok és negyedikek pedig a 9-16. helyért játszanak tovább.

Nők, 9-16. helyért:

Magyarország-Szlovákia 3-1
Póta Georgina-Barbora Balazova 3-2 (8, -9, 5, -7, 6)
Madarász Dóra-Eva Odorova 1-3 (-11, 3, -9, -9)
Pergel Szandra-Eva Jurkova 3-0 (3, 10, 6)
Póta Georgina-Eva Odorova 3-0 (9, 6, 7)

Férfiak, 9-16. helyért:

Magyarország-Spanyolország 3-1
Kosiba Dániel-Alvaro Robles 3-1 (-8, 10, 12, 4)
Lakatos Tamás-Marc Duran 3-1 (-9, 3, 2, 8)