Asztalitenisz-vb: Lakatos Tamás bravúrral a 32 között

Lakatos_TamasLakatos Tamás bravúros győzelmet aratott csütörtökön a hazai közönség előtt szereplő Bastian Steger ellen, ezzel bejutott egyesben a legjobb 32 közé a düsseldorfi asztalitenisz-világbajnokságon.

A 21 éves magyar játékos, aki a selejtezőből került fel a 128-as főtáblára, a második fordulóban remekül kezdett a 21. helyen kiemelt német ellen, megnyerte az első két játszmát. A folytatásban a csapatban olimpiai bronz- és vb-ezüstérmes, Európa-bajnok Steger magára talált, gyorsan egyenlített, de ezután ismét s pillanatai következtek. Remekül szervált, Steger emiatt többször is tehetetlenül tárta szét a karját, és az ötödik szettet 11-6-ra megnyerve ismét előnybe került. A hatodik játszmában 9-9-ig fej fej mellett haladtak, majd egy hálóról lecsorgó szerencsés labdával Lakatos meccslabdához jutott, és nem remegett meg a keze, már az első lehetőségével élt is.

Steger a 25., ellenfele pedig a 191. a világranglistán.

Lakatos – aki a magyar férfiak közül egyedüliként van még versenyben a vb-n – a szlovák Lubomir Pistejjel (156.) találkozik majd a 32 között, pénteken.

Pergel Szandra kikapott az egyes harmadik fordulójában, a 28 éves budaörsi pingpongozó két párosmeccs után harmadik csütörtöki mérkőzésén azzal az észak-koreai Kim Szong I-vel csapott össze, aki az előző körben Madarász Dórát búcsúztatta. A 17. helyen kiemelt, a világranglistán 26. ellenfél esélyt sem adott neki, Pergel (99.) az első három szettben mindössze tíz pontot tudott szerezni. A negyedik játszma aztán már szorosabban alakult, de 8-8 után csak az ázsiai játékos nyert labdamenetet, így ő jutott a legjobb 16 közé.

Az utolsó még versenyben lévő magyar páros is kiesett csütörtökön: Madarász Dóra és Pergel Szandra duója egy jóval esélyesebb kínai ellenféltől kapott ki a női párosok nyolcaddöntőjében.

Csu Jü-ling ezúttal Csen Menggel szerepel, de a két évvel ezelőtti egyéni vb-n egy másik társsal megnyerte ezt a számot, ő címvédésre törekszik a mostani tornán. Kettősüket a harmadik helyen emelték ki, míg az Európa-bajnoki bronzérmes Madarász, Pergel páros a 12. a rangsorban.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően a favorit ázsiaiak fölényét hozta, az első két szett simán, a harmadik valamivel nehezebben lett az övék. Háromszettes előnyük birtokában a kínaiak talán még a korábbiaknál is magabiztosabbá váltak, s a magyarok az utolsó játszmában mindössze négy pontot tudtak gyűjteni.