Augusztus 12.

A magyar versenyzők pénteki eredményei

ATLÉTIKA
női súlylökés: Márton Anita bronzérmes
hétpróba: 4 szám után Zsivoczky-Farkas Györgyi 13., Krizsán Xénia 23.
férfi diszkoszvetés: Kővágó Zoltán döntőbe jutott
férfi 20 km-es gyaloglás: Helebrandt Máté 28.

CSELGÁNCS
+100 kg: Bor Barna helyezetlen

EVEZÉS
férfi egypár, középfutam: Pétervári-Molnár Bendegúz futamában 1., C döntőbe (13-21. hely) jutott

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 75 kg, nyolcaddöntő: Arlen Lopez (kubai)-Harcsa Zoltán KO-vereség az 1. menetben

SPORTLÖVÉSZET
férfi kisöbű szabadpuska fekvő: Sidi Péter 10., Szabián Norbert 42.

ÚSZÁS
női 200 m hát: Hosszú Katinka ezüstérmes
női 800 m gyors: Kapás Boglárka bronzérmes
férfi 100 m pillangó: Cseh László ezüstérmes
férfi 1500 m gyors: Gyurta Gergely 19., Rasovszky Kristóf 35.
férfi 4×100 m vegyesváltó: Magyarország (Balog Gábor, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Bohus Richárd) 9.
női 50 m gyors: Molnár Flóra 25.

VITORLÁZÁS
férfi szörf: Gádorfalvi Áron 25.
női szörf: Cholnoky Sára 23.
férfi Laser: Vadnai Benjamin 8 futam után 32.
női Laser Radial: Érdi Mária 8 futam után 16.

VÍZILABDA
férfi csoportmérkőzés, 4. forduló, A csoport: Magyarország-Japán 17-7

A riói olimpia pénteki versenynapjának aranyérmesei

ATLÉTIKA
női 10 000 m: Almaz Ayana (Etiópia)
férfi 20 km gyaloglás: Csen Vang (Kína)
női súlylökés: Michelle Carter (Egyesült Államok)

CSELGÁNCS

férfi +100 kg: Teddy Riner (Franciaország)
női +78 kg: Emilie Andeol (Franciaország)

EVEZÉS
férfi könnyűsúlyú kétpár: Pierre Houin, Jeremie Azou (Franciaország)
férfi négyes: Nagy-Britannia (Alex Gregory, Mohamed Sbihi, George Nash, Constantine Louloudis)
női könnyűsúlyú kétpár: Ilse Paulis, Maaike Head (Hollandia)
női kormányos nélküli kettes: Helen Glover, Heather Stanning (Nagy-Britannia)

GUMIASZTAL
nők: Rosannagh MacLennan (Kanada)

ÍJÁSZAT
férfi egyéni: Ku Pon Csan (Koreai Köztársaság)

LOVASSPORT
díjlovaglás, csapat: Németország (Sönke Rothenberger, Dorothee Schneider, Kristina Bröring-Sprehe, Isabell Werth)

PÁLYAKERÉKPÁR
női csapatsprint: Kína (Kung Csin-csie, Csung Tien-si)
férfi csapat üldözőverseny: Nagy-Britannia (Bradley Wiggins, Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull)

SPORTLÖVÉSZET
férfi kisöbű szabadpuska, fekvő: Henri Junghänel (Németország)
női skeet: Diana Bacosi (Olaszország)

SÚLYEMELÉS
férfi 85 kg: Kianoush Rostami (Irán)
női 75 kg: Rim Dzsong Szim (Koreai NDK)

TENISZ
férfi páros: Rafael Nadal, Marc López (Spanyolország)

ÚSZÁS
férfi 50 m gyors: Anthony Ervin (Egyesült Államok)
férfi 100 m pillangó: Joseph Schooling (Szingapúr)
női 200 m hát: Maya DiRado (Egyesült Államok)
női 800 m gyors: Katie Ledecky (Egyesült Államok)

VÍVÁS
férfi tőr, csapat: Oroszország (Alekszej Cseremiszinov, Timur Szafin, Artur Ahmathuzin)

Comments are closed.