A magyar versenyzők keddi eredményei
ATLÉTIKA
férfi 110 m gát: Baji Balázs 15., nem jutott döntőbe
BIRKÓZÁS
férfi kötöttfogás 66 kg: Lőrincz Tamás kikapott a nyolcaddöntőben és kiesett
férfi kötöttfogás 98 kg: Kiss Balázs kikapott a nyolcaddöntőben és kiesett
KAJAK-KENU
női K-2 500 m: Szabó Gabriella, Kozák Danuta olimpiai bajnok
férfi C-1 1000 m: Vasbányai Henriket kizárták
férfi K-1 1000 m: Kopasz Bálint 10.
női K-1 200 m: Douchev-Janics Natasa 9.
NYÍLTVÍZI ÚSZÁS
férfi 10 km: Papp Márk 13.
SÚLYEMELÉS
férfi +105 kg: Nagy Péter 10.
VÍZILABDA
férfi negyeddöntő: Montenegró-Magyarország13-11, ötméteresekkel, a magyarok az 5-8. helyért folytatják
A riói olimpia keddi versenynapjának aranyérmesei
KAJAK-KENU
női K-2 500 m: SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG)
férfi C-1 1000 m: Sebastian Brendel (Németország)
férfi K-1 1000 m: Marcus Walz (Spanyolország)
női K-1 200 m: Lisa Carrington (Új-Zéland)
NYÍLTVÍZI ÚSZÁS
férfi 10 km: Ferry Weertman (Hollandia)
ATLÉTIKA
férfi 110 m gát: Omar McLeod (Jamaica)
férfi magasugrás: Derek Drouin (Kanada)
férfi hármasugrás: Christian Taylor (Egyesült Államok)
női 1500 m: Faith Chepngetich Kipyegon (Kenya)
női diszkoszvetés: Sandra Perkovic (Horvátország)
BIRKÓZÁS
férfi kötöttfogás 66 kg: Davor Stefanek (Szerbia)
férfi kötöttfogás 98 kg: Artur Alekszanjan (Örményország)
MŰUGRÁS
férfi 3 méter: Cao Jüan (Kína)
PÁLYAKERÉKPÁR
férfi keirin: Jason Kenny (Nagy-Britannia)
női sprint: Kristina Vogel (Németország)
női omnium: Laura Trott (Nagy-Britannia)
ASZTALITENISZ
női csapatverseny: Kína (Li Hsziao-hszia, Liu Si-ven, Ting Ning)
ÖKÖLVÍVÁS
férfi 60 kg: Robson Conceicao (Brazília)
VITORLÁZÁS
Finndingi: Giles Scott (Nagy-Britannia)
Nacra: Santiago Lange, Cecilia Carranza (Argentína)
férfi Laser: Tom Burton (Ausztrália)
női Laser: Marit Bouwmeester (Hollandia)
MŰÚSZÁS
páros: Natalja Iscsenko, Szvetlana Romasina (Oroszország)
TORNA
férfi korlát: Oleg Vernyajev (Ukrajna)
nyújtó: Fabian Hambüchen (Németország)
női talaj: Simone Biles (Egyesült Államok)
SÚLYEMELÉS
férfi +105 kg: Lasa Talakadze (Grúzia)