Augusztus 19.

A magyar versenyzők pénteki eredményei

ATLÉTIKA
férfi 50 km gyaloglás: Venyercsán Bence 44., Rácz Miklós nem ért célba, Srp Miklóst kizárták
női 20 km gyaloglás: Madarász Viktória 25., Kovács Barbara 58., Récsei Rita 59.
férfi kalapácsvetés: Pars Krisztián 7.

KAJAK-KENU
férfi K-1 200 m: Molnár Péter B döntőbe jutott
férfi C-2 1000 m: Vasbányai Henrik, Mike Róbert A döntőbe jutott
női K-4 500 m: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina A döntőbe jutott
férfi K-4 1000 m: Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás B döntőbe jutott

ÖTTUSA
nők: Kovács Sarolta 17., Földházi Zsófia 27.

VÍZILABDA
női bronzmérkőzés: Oroszország-Magyarország 19-18, ötméteresekkel

A riói olimpia pénteki versenynapjának aranyérmesei

ATLÉTIKA
férfi 50 km gyaloglás: Matej Toth (Szlovákia)
női 20 km gyaloglás: Liu Hung (Kína)
férfi kalapácsvetés: Dilisod Nazarov (Tádzsikisztán)
férfi 4×100 m váltó: Jamaica (Asafa Powell, Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Usain Bolt)
női rúdugrás: Ekaterini Sztefanidi (Görögország)
női 5000 m: Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenya)
női 4×100 m váltó: Egyesült Államok (Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner, Tori Bowie)

TOLLASLABDA
női egyes: Carolina Marín (Spanyolország)
férfi páros: Fu Haj-feng, Csang Nan (Kína)

TEKVONDÓ

női 67 kg: Oh Hje Ri (Koreai Köztársaság)
férfi 80 kg: Cheikh Sallah Cisse (Elefántcsontpart)

BIRKÓZÁS
férfi szabadfogású 57 kg: Vladimer Hincsegasvili (Grúzia)
férfi szabadfogású 74 kg: Hasszan Jazdanicsarati (Irán)

LOVASSPORT
díjugratás, egyéni: Nick Skelton (Nagy-Britannia)

ÖTTUSA
nők: Chloe Esposito (Ausztrália)

VÍZILABDA
nők: Egyesült Államok (Samantha Hill, Madeline Musselmann, Melissa Seidemann, Rachel Fattal, Aria Fischer, Maggie Steffens, Courtney Mathewson, Kiley Neushul, Caroline Clark, Kaleigh Gilchrist, Makenzie Fischer, Kami Craig, Ashleigh Johnson)

GYEPLABDA
nők: Nagy-Britannia (Maddie Hinch, Laura Unsworth, Crista Cullen, Hannah MacLeod, Georgie Twigg, Helen Richardson-Walsh, Susannah Townsend, Kate Richardson-Walsh, Sam Quek, Alex Danson, Giselle Ansley, Sophie Bray, Hollie Webb, Shona McCallin, Lily Owsley, Nicola White)

MŰÚSZÁS
csapatverseny: Oroszország (Vlada Csigirjeva, Natalja Iscsenko, Szvetlana Kolesznyicsenko, Alekszandra Packevics, Jelena Prokofjeva, Szvetlana Romasina, Alla Siskina, Marija Surocskina, Gelena Topilina)

LABDARÚGÁS
nők: Németország (Marozsán Dzsenifer, Almuth Schult, Josephine Henning, Saskia Bartusiak, Leonie Maier, Annike Krahn, Simone Laudehr, Melanie Behringer, Lena Goeßling, Alexandra Popp, Anja Mittag, Tabea Kemme, Sara Däbritz, Babett Peter, Mandy Islacker, Melanie Leupolz, Isabel Kerschowski, Laura Benkarth, Svenja Huth)

BMX
férfiak: Connor Fields (Egyesült Államok)
nők: Mariana Pajon (Kolumbia)

ÖKÖLVÍVÁS
női 60 kg: Estelle Mossely (Franciaország)

Comments are closed.