Augusztus 20.

A magyar versenyzők szombati eredményei

BIRKÓZÁS
férfi szabadfogású 86 kg: Veréb István 13.
férfi szabadfogású 125 kg: Ligeti Dániel 7.

KAJAK-KENU
női K-4 500 m: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina olimpiai bajnok
férfi C-2 1000 m: Vasbányai Henrik, Mike Róbert 4.
férfi K-1 200 m: Molnár Péter 15.
férfi K-4 1000 m: Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás 11.

ÖTTUSA
férfiak: Marosi Ádám 12., Demeter Bence 17.

TRIATLON
női verseny: Kovács Zsófia 24., Vanek Margit 45.

VÍZILABDA
férfi mérkőzés az 5. helyért: Magyarország-Görögország 12-10

A riói olimpia szombati versenynapjának aranyérmesei

GOLF
nők: Park In Bi (Koreai Köztársaság)

TOLLASLABDA
férfiak: Csen Lun (Kína)

KAJAK-KENU
női k-4 500 m: MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, FAZEKAS-ZUR KRISZTINA)
férfi k-1 200 m: Liam Heath (Nagy-Britannia)
férfi c-2 1000 m: Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Németország)
férfi k-4 1000 m: Németország (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross)

TEKVONDÓ
női +67 kg: Cseng Su-jin (Kína)
férfi +80 kg: Ragyik Iszajev (Azerbajdzsán)

BIRKÓZÁS
férfi szabadfogású 86 kg: Abdul Rasid Szadulajev (Oroszország)
férfi szabadfogású 125 kg: Taha Akgül (Törökország)

ÖTTUSA
férfiak: Alekszandr Leszun (Oroszország)

RITMIKUS GIMNASZTIKA
egyéni összetett: Margarita Mamun (Oroszország)

MŰUGRÁS
férfi toronyugrás: Csen Aj-szen (Kína)

TRIATLON
nők: Gwen Jörgensen (Egyesült Államok)

KÉZILABDA
nők: Oroszország (Anna Szedojkina, Polina Kuznyecova, Darija Dmitrijeva, Anna Szen, Olga Akopjan, Anna Vjahirjeva, Marina Szudakova, Vladlena Bobrovnyikova, Viktorija Zsilinszkajtye, Jekatyerina Marennyikova, Irina Bliznova, Jekatyerina Iljina, Maja Petrova, Tatyjana Jerohina, Viktorija Kalinyina)

KOSÁRLABDA
nők: Egyesült Államok (Lindsay Whalen, Seimone Augustus, Sue Bird, Maya Moore, Angel McCoughtry, Breanna Stewart, Tamika Catchings, Elena Delle Donne, Diana Taurasi, Sylvia Fowles, Tina Charles, Brittney Griner)

VÍZILABDA
férfiak: Szerbia (Branislav Mitrovic, Zivko Gocic, Sava Randelovic, Dusko Pijetlovic, Filip Filipovic, Andrija Prlainovic, Stefan Mitrovic, Gojko Pijetlovic, Dusan Mandic, Milos Cuk, Slobodan Nikic, Milan Aleksic, Nikola Jaksic)

HEGYIKERÉKPÁR
nők: Jenny Rissveds (Svédország)

LABDARÚGÁS
férfiak: Brazília (Weverton, Uilson, Rodrigo Caio, Luan, Marquinhos, Zeca, Douglas Santos, William, Felipe Anderson, Rafinha, Thiago Maia, Walace, Rodrigo Dourado, Renato Augusto, Gabriel, Luan, Gabriel Jesus, Neymar)

RÖPLABDA
nők: Kína (Jüan Hszin-jüe, Csu Ting, Jang Fang-hszü, Kung Hsziang-jü,Vej Csiu-jüe, Csang Csang-ning, Liu Hsziao-tung, Hszü-Jün-li, Huj Zsuo-csi, Lin Li, Ting Hszia, Jan Ni)

ÖKÖLVÍVÁS
női 51 kg: Nicola Adams (Nagy-Britannia)
férfi 56 kg: Robeisy Ramírez (Kuba)
férfi 75 kg: Arlen Lopez (Kuba)

ATLÉTIKA
férfi gerelyhajítás: Thomas Röhler (Németország)
férfi 1500 m: Matthew Centrowitz (Egyesült Államok)
férfi 5000 m: Mohamed Farah (Nagy-Britannia)
férfi 4×400 m váltó: Egyesült Államok (Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts, LaShawn Merritt)
női magasugrás: Ruth Beitia (Spanyolország)
női 800 m: Caster Semenya (Dél-afrikai Köztársaság)
női 4×400 m váltó: Egyesült Államok (Courtney Okolo, Natasha Hastings, Phyllis Francis, Allyson Felix)

Comments are closed.