Augusztus 7.

A magyar versenyzők vasárnapi eredményei

ASZTALITENISZ
férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért): Li Ping (katari)-Pattantyús Ádám 4-0
női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért): Ri Mjong Szun (észak-koreai)-Lovas Petra 4-1
női egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért): Tu Hoj-kem (hongkongi) – Póta Georgina 4-2

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 69 kg, a 32 között: Souleymane Cissokho (francia)-Bacskai Balázs 3-0

SPORTLÖVÉSZET
női légpisztoly: Tobai-Sike Renáta 17., Egri Viktória 36.

TENISZ
női egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Petra Kvitova (cseh, 11.)-Babos Tímea 6:1, 6:2
női páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Andreea Mitu, Raluca Olaru (román)-Babos Tímea, Jani Réka-Luca 6:3, 6:4

TORNA
női selejtező: Kovács Zsófia, egyéni összetett 33. (talaj: 64., ugrás: 13., felemás: 24., gerenda: 72.)

ÚSZÁS 
férfi 200 m gyors: Kozma Dominik 15., Bernek Péter 37.
női 100 m mell: Sztankovics Anna 24.
női 400 m gyors: Kapás Boglárka 4., Késely Ajna 21.
férfi 100 m hát: Balog Gábor 25.
női 100 m hát: Hosszú Katinka 2. idővel döntőbe jutott
férfi 4×100 m gyorsváltó: Magyarország (Kozma Dominik, Bohus Richárd, Takács Krisztián, Holoda Péter) 12.

A riói olimpia vasárnapi versenynapjának aranyérmesei

CSELGÁNCS

férfi 66 kg: Fabio Basile (Olaszország)
női 52 kg: Majlinda Kelmendi (Koszovó)

ÍJÁSZAT
női csapatverseny: Koreai Köztársaság (Csoj Mi Szun, Ki Bo Bae, Csang Hje Csin)

MŰUGRÁS
női 3 m-es szinkronműugrás: Si Ting-mao, Vu Min-hszia (Kína)

ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR
női mezőnyverseny: Anna van der Breggen (Hollandia)

SPORTLÖVÉSZET:
női légpisztoly: Csang Meng-Hszüe (Kína)
női trap: Catherine Skinner (Ausztrália)

SÚLYEMELÉS
férfi 56 kg: Lung Csing-csüan (Kína)
női 53 kg: Hszu Su Csing (Tajvan)

ÚSZÁS
férfi 100 m mell: Adam Peaty (Nagy-Britannia)
férfi 4×100 m gyorsváltó: Egyesült Államok (Caleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian)
női 100 m pillangó: Sarah Sjöström (Svédország)
női 400 m gyors: Katie Ledecky (Egyesült Államok)

VÍVÁS
férfi tőr: Daniele Garozzo (Olaszország)

Comments are closed.