Ausztrál Open: Halep és Nadal is búcsúzott

Fernando Verdasco. Foto: ausopen.com

Az Ausztrál Open második napján megkezdődött a csillaghullás Melbourne-ben. A férfiaknál kiesett az 5. helyen kiemelt Rafael Nadal, míg a nőknél a második helyen kiemelt Simona Halep búcsúzott.

Fernando Verdasco visszavágott Rafael Nadalnak az Ausztrál Open elődöntőjében kilenc évvel ezelőtt elszenvedett vereségért. Az akkori maratoni csatát Nadal nyerte meg, ám kedden meg kellett hajolnia idősebb honfitársa előtt. Verdasco az első és a harmadik szettet is a rövidítésben nyerte meg, majd a döntő játszmában háromszor elvette Nadal adogatójátékát. A 4 óra 41 perces mérkőzésen Verdascónak 90 nyerő ütése mellett 91 ki nem kényszerített hibája volt, Fernando mindössze két ponttal szerzett többet Nadalnál, ám az eggyel több brék döntőnek bizonyult.

4 óra 43 perces mérkőzést vívott egymás ellen a lett Gulbis és Jeremy Chardy, végül a 30. helyen kiemelt francia teniszező jutott tovább.

Muller és Fognini, valamint Bolelli és Baker találkozóján mind a négy játszma rövidítésben dőlt el. A luxemburgi Muller 34 ászt ütött. Simone Bolelli következő ellenfele az ausztrál Bernard Tomic lesz, míg Gilles Muller a szintén ausztrál John Milman ellen folytathatja szereplését.

Karrierje utolsó tornáján lépett pályára Lleyton Hewitt, a 34 éves ausztrál teniszező honfitársát James Duckworth-t győzte le három játszmában. Hewitt következő ellenfele a 8. helyen kiemelt David Ferrer lesz.

A nőknél a második helyen kiemelt Simona Halepet Shuai Zheng búcsúztatta, a kínai teniszező Grand Slam-tornán 15. mérkőzésén nyert először. Shuai Zheng következő ellenfele a francia Alizé Cornet lesz. Kiesett Venus Williams is, a 8. helyen kiemelt amerikai teniszezőnőt a brit Johanna Konta búcsúztatta két játszmában. Konta a második fordulóban a kínai Saisai Zheng ellen lép pályára.

A hétfőn Heather Watsont legyőző Babos Tímea a 2. fordulóban magyar idő szerint szerda hajnalban lép pályára a 12. helyen kiemelt Belinda Bencic ellen. A magyar és a svájci lány összecsapására a Margaret Court Arénában kerül sor Austin Krajicek és Kei Nishikori mérkőzése után.

Ausztrál Open, 1. forduló:

Férfiak

Fernando Verdasco (spanyol) – Rafael Nadal (spanyol, 5.) 7:6(6), 4:6, 3:6, 7:6(4), 6:2
Bernard Tomic (ausztrál, 16.) – Denis Iztomin (üzbég) 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:4
Simone Bolelli (olasz) – Brian Baker (amerikai) 7:6(8), 7:6(3), 6:7(2), 7:6(5)
Gilles Muller (luxemburgi) – Fabio Fognini (olasz, 20.) 7:6(6), 7:6(7), 6:7(5), 7:6(1)
Jeremy Chardy (francia, 30.) – Ernests Gulbis (lett) 7:5, 2:6, 6:7(5), 6:3, 13:11