Az Acélbikák kiütötték a Ferencvárost

DABA Dunaújvárosi Acélbikák csapata 8-1-re legyőzte a vendég Ferencvárost a jégkorong MOL Liga alapszakaszának hétfői játéknapján.

Hietamaki hiányzott a Ferencvárosból, ellenben a másik oldalon teljessé vált a légióskeret, hiszen a lett Ozols máris bemutatkozhatott a DAB-ban. Sőt mivel Cseter már magyar állampolgár, gyakorlatilag hét külföldivel állhatott fel a hazai csapat.

Az első néhány perc teljesen kiegyenlített játékot hozott, ehhez képest volt meglepő, ami a hátralévő 55 percben történt. A dunaújvárosiak ugyanis ízekre szedték a Fradit. Sokkal aktívabb, kapura törő, energiagazda hokit mutatott be Lee Gilbert csapata, aki maximálisan kihasználta, hogy ellenfele és annak kapusa nincs csúcsformában. Dansereau vezetőgóljához némi szerencse is kellett, de ez teljes mértékben megszolgált volt, ütőn és testen is megpattant a korong, majd Sevela mellett-felett pottyant a kapuba. Az FTC szinte csak emberhátrányban vezetett kontrából volt veszélyes, de Duschek fogta ezeket a kísérleteket. Sok mindent elmond a harmadról, hogy a hazaiak 26-szor találták el Sevela kapuját. Az utolsó percben aztán hibázott Sevela, így Pfeil távoli lövéssel megduplázta az előnyt.

A Fradi meccse a 31. percben ment el végképp, fura módon egy Azari-kiállítás alatt. Előbb Becze, majd Szepessy Máté szaladt el, máris 4-0 állt a táblán, és csakhamar Becze ismételt – 2+1 ponttal tért vissza hosszú eltiltása után –, ezzel lett teljes a kiütés. 5-0 után kénytelen volt Lundqvist mester kapust cserélni, Soós László állt a Fradi kapujába. Sumi hátrányból szépített ugyan, de Tendler öngólja a 40. percben jelezte, mélyen van a fókusz szintje a zöld-fehér csapatnál ezen a hétfőn.

6-1 után már egyik csapat sem tudott igazán célt találni magának a záró harmadban, de a DAB azért kiszolgálta lelkes közönségét, Hruby Gellért és Tanka Lőrinc személyében két fiatal is betalált, így 8-1-gyel zárult a mérkőzés.

MOL Liga:

Dunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros 8-1 (2-0, 4-1, 2-0)
Gól: Keegan Dansereau (12., 40., emberelőnyben), Brandon Pfeil (20., emberelőnyben), Becze Tihamér (31., emberhátrányban, 33.), Szepessy Máté (31., emberhátrányban), Hruby Gellért (43.), Tanka Lőrinc (48.), ill. Thomas Sumi (36., emberhátrányban)

1. DVTK Jegesmedvék            13 10   1   –   2  52-22  32 pont
2. MAC Budapest                13  9   1   2   1  51-20  31
3. UTE                         13  8   1   –   4  47-35  26
4. Corona Brasov               15  6   4   –   5  52-41  26
5. FTC                         13  8   –   2   3  46-41  26
6. Dunaújvárosi Acélbikák      12  6   1   1   4  47-30  21
7. Fehérvári Titánok           12  2   2   4   4  27-42  14
8. Debrecen                    11  3   1   1   6  40-40  12