Az Ágyúsok kapták a Barcelonát

Giroud és Mertesacker valószínűleg nem örül ennyire a Barcelonának. Fotó: sportinglife.com

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének sorsolásán a címvédő FC Barcelona az angol Arsenalt kapta ellenfélnek, míg a finalista Juventus a Bayern Münchennel meccsel a legjobb nyolc közé jutásért.

A csoportgyőzteseket a csoportmásodikokkal sorsolták össze úgy, hogy azonos nemzetbeliek és azonos csoportban szerepelt együttesek nem kerülhettek össze. Az európai szövetség (UEFA) döntése nyomán a feszült politikai helyzet miatt az orosz Zenit és az ukrán Dinamo Kijev ugyancsak nem kerülhetett össze egymással.

A Paris Saint-Germain és a Chelsea zsinórban harmadik szezonban fut össze egymással. Két évvel ezelőtt a negyeddöntőben a PSG hazai pályán hiába nyert 3-1-re, Ibrahimovicsék Londonban 2-0-ra kaptak ki. A Chelsea Eden Hazard Párizsban értékesített büntetőjével ment tovább, igaz a visszavágón Demba Ba csak a 87. percben szerezte meg hazaiak második találatát.

A 2015-ös nyolcaddöntőben összesítésben ismét 3-3 volt a végeredmény, ám ezúttal a franciák jutottak tovább több idegenben szerzett góllal. A párizsi 1-1-es döntetlen után a Stamford Bridge-en 1-1 volt a végeredmény. A hosszabbításban Eden Hazard büntetőjével vezetett a Chelsea, ám a 114. percben Thiago Silva egyenlítő találata a PSG továbbjutását jelentette.

A Benfica és a Zenit Szentpétervár 2012-ben került össze a nyolcaddöntőben. Az oroszok Roman Sirokov 88. percben szerzett góljával nyertek 3-2-re, ám a visszavágón a portugálok 2-0-ás sikere a Benfica továbbjutását jelentette. A 2014-es csoportkörben azonban a Zenit kétszer győzte le a Benficát úgy, hogy a portufálok 180 perc alatt egyetlen gólt sem szereztek az oroszok ellen.

Az AS Roma és a Real Madrid legutóbb a 2008-as BL-nyolcaddöntőben futott össze egymással. A római Olimpiai-stadionban Raúl találatával jutottak vezetéshez a spanyolok, ám a chilei David Pizzaro a 24. percben kiegyenlített, majd a brazil Mancini győztes gólt szerzett a Real Madrid ellen. A két kispadon Luciano Spalletti és Bernd Schuster vívott „különcsatát”.

A madridi visszavágón ismét a Roma nyert 2-1-re, Taddei góljára Raúl válaszolt, végül a 92. percben Mirko Vucsinics szerzett győztes gólt a Santiago Bernabeuban. Azonban a Roma sem jutott messzire, ugyanis az olaszok a következő körben nem tudtak gólt lőni a későbbi győztes Manchester Unitednek. A római első mérkőzésen Cristiano Ronaldo szerezte az MU első találatát, aki február 17-én ismét gólt lőhet a római Olimpiai-stadionban.

A címvédő FC Barcelona február 23-án látogat a londoni Emirates-stadionba. Thomas Vermeulen „hazatér” Londonba, hiszen a belga hátvéd öt szezonon át szolgálta az Arsenalt. Luis Suareznek sem kell bemutatni a londoni stadiont, az uruguay-i csatár 2013. január 30-án Liverpool-mezben szerzett gólt az Emiratesben. Hazai oldalon a chilei Alexis Sanchez találkozhat a régi társakkal.

Emlékezetes a két csapat 2006-os BL-döntőjet, melyet a párizsi Stade de France-ban a Barcelona nyert meg 2-1-re. Következő alkalommal a 2010-es negyeddöntőben találkozott egymással a katalán gárda és az Ágyúsok.  A 2-2-es londoni mérkőzésen Zlatan Ibrahimovic szerezte a vendégek két találatát, míg a visszavágón Lionel Messi négyszer vette be a spanyol Almunia kapuját. A Barcelona 6-3-as összessítéssel jutott tovább

Egy évvel később már a legjobb 16 között összesorsolták az Arsenal és a Barcelonát. A londoni 2-1-et követően Robin van Persie kiállítását követően a Nou Campban is 2-1 állt az eredményjelzőn, végül a Lionel Messi által értékesített tizenegyessel jutott tovább a katalán gárda.

A Juventus és a Bayern München a Bajnokok Ligája csoportkörében többször is azonos kvartettbe került: így volt ez 2004-ben, amikor a Juventus nyert kétszer 1-0-ra, egy évvel később, amikor Münchenben és Torinóban is 2-1-volt a végeredmény és 2009-ben, amikor a müncheni 0-0 után a Bayern idegenben nyert 4-1-re.

Kieséses szakaszban először a 2013-as negyeddöntőben került össze az olasz és a német bajnokcsapat, a Bayern München két 2-0-ás győzelemmel ütötte ki a Juventust. A visszavágón a már a Juventusban szolgáló Mario Mandzukic szerezte a németek első találatát.

A PSV Eindhoven és az Atletico Madrid a 2008-as csoportkörben játszott egymás ellen. A spanyolok 3-0-ra nyertek a Philips-stadionban, egy bizonyos Sergio Agüero szerzett két gólt, majd Madridban az Atletico nyert 2-1-re. A visszavágón Dzsudzsák Balázs végig pályán volt.

A Dinamo Kijev és a Manchester City 2011-ben az Európa Liga nyolcaddöntőjében játszott egymás ellen. Kijevben Andrij Sevcsenko és Oleg Huszijev volt eredményes, míg a manchesteri visszavágón Mario Balotelli kiállítása után csak Alekszandar Koralov szerzett gólt. A Dinamo Kijev 2-1-es összesítéssel jutott tovább.