Az Alba Fehérvár és a Körmend is nyert az Európa Kupában

Brandon Taylor (Alba Fehérvár) a labdával

Az Alba Fehérvár szerdán 11 ponttal győzött a belga Brussels vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, ezzel biztosította továbbjutását. A Körmend hazai pályán 25 ponttal legyőzte a francia Gravelines csapatát.

A szerdai mérkőzés előtt 3/1-es győzelmi mérlegnél tartó fehérváriak az eddig nyeretlen Brussels együtteséhez látogattak, és – Lóránt Péter, valamint Keller Ákos vezérletével – már a nagyszünetben magabiztosan vezettek. Előnyüket a harmadik negyedben az amerikai Brandon Taylor irányításával megőrizték, és bár a belgák az utolsó felvonásban faragtak a hátrányukon, a székesfehérváriak sikere nem forgott veszélyben.

A Fehérvár jövő kedden, a csoportkör zárásán a francia Chalonhoz látogat. A december 14-én elrajtoló középdöntőbe – ahol már csak 24 csapat szerepel – a kvartettek első és második helyezettje jut tovább, kiegészülve a tíz csoport négy legjobb harmadikjával.

Kosárlabda Európa Kupa

A csoport, 5. forduló:

Basic-Fit Brussels Basketball – Alba Fehérvár 69-80 (12-18, 11-21, 15-15, 31-26)
Brussels: M. Depuydt 11/3, J. Simmons 6, Lichodzijewski 5/3, Peciukevicius 4, G. Muya 2. Csere: B. Ubel 13/6, D. Pita 10/6, J. Foerts 8/6, N. Foerts 5/3, D. Loubry 5/3.
Fehérvár: Lóránt Péter 14, B. Taylor 13/6, A. Keller 12/3, J. Edwards 11, W. Shepard 11/3. Csere: Markovic 9/3, J. Farr 8, B. Burgess 2.
Legtöbb lepattanó: B. Ubel 6, ill. Lóránt Péter 10.
Legtöbb assziszt: D. Loubry 4, ill. Lóránt és Shepard 4-4.

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Alba Fehérvár 9 pont, 2. Chalon (francia) 8 (414-415), 3. Benfica (portugál) 8 (380-397), 4. Brussels 5

Petty Parrish (Egis Körmend)

Parrish Petty (Egis Körmend) 9 pontja mellett 13 gólpasszt osztott ki

Körmendi siker a Gravelines ellen

A bajnoki bronzérmes körmendiek múlt heti, limburgi sikerükkel 2/2-re javították győzelmi mérlegüket, ám a veretlenül éllovas Gravelines ellen hazai pályán sem ők számítottak esélyesnek. A két gárda észak-franciaországi meccsén az ellenfél 95-76-ra nyert. Teo Cizmic körmendi vezetőedző gondjait fokozta, hogy sérülés miatt ezúttal sem számíthatott a két hete 20 pontot dobó Devon Saddlerre.

A vasiak már az első és a második negyedben is remekül teljesítettek, de a nagyszünetben még csak két ponttal vezettek. A harmadik felvonásban támadásban és védekezésben még hatékonyabbá vált a magyar együttes, amely az amerikai Terry Allen és Jordan Loveridge vezérletével megfosztotta veretlenségétől a dunkerque-i csapatot.

A Körmend egy hét múlva, a csoportkör zárásán a holland Groningent fogadja. A december 14-én elrajtoló középdöntőbe – ahol már csak 24 csapat szerepel – a kvartettek első és második helyezettje jut tovább, kiegészülve a tíz csoport négy legjobb harmadikjával.

B csoport, 5. forduló:

Egis Körmend – Gravelines 85-60 (16-14, 19-19, 20-11, 30-16)
Körmend: Jordan Loveridge 21/9, Ferencz Csaba 9, P. Petty 9/3, Horti B. 6, L. Smith 3. Csere: Terry Allen 23/6, Csorvási 14.
Gravelines: J. Cobbs 18/3, K. Gibson 14/6, M Hesson 10/6, S. Henry 10/6, R. Solomon – . Csere: A. Cel 5/3, A. Mokoka 3/3.
Legtöbb lepattanó: Lenzelle Smith 12, ill. A. Cel 9.
Legtöbb assziszt: Parrish Petty 13, ill. S. Henry 4.