Az Alba Fehérváré a kosárlabda Magyar Kupa

Győr, 2017. február 18. A férfi kosárlabda Magyar Kupát megnyert Alba Fehérvár csapata örül, miután a döntőben legyőzte a Szolnoki Olaj csapatát a győri Audi arénában 2017. február 18-án. MTI Fotó: Krizsán Csaba

A férfi kosárlabda Magyar Kupát megnyert Alba Fehérvár csapata örül, miután a döntőben legyőzte a Szolnoki Olaj csapatát a győri Audi arénában. MTI Fotó: Krizsán Csaba

Története során negyedszer az Alba Fehérvár nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a győri fináléban nagy csatában, egyetlen ponttal legyőzte a Szolnoki Olaj csapatát.

Harmadszor játszotta egymással a Magyar Kupa döntőjét a székesfehérvári és a szolnoki együttes: a 2010/11-es szezonban a Tisza-partiak, két évvel később a Fejér megyeiek diadalmaskodtak. Az Olajnak ez volt sorozatban a hetedik kupafináléja, az elmúlt hat alkalomból négyszer győzött.

A mostani mérkőzésen a Szolnok kezdett jobban, a fehérváriak azonban időben ébredtek, és Winston Shepard vezetésével még a második negyed elején fordítottak.

A félidőben három pont volt az Alba előnye, mely ugyan a harmadik negyedben eggyel csökkent, de a negyedik játékrész elején két perc alatt kilencre nőtt. A hatszoros kupagyőztes Szolnok nem adta fel, és két és fél perccel a találkozó vége előtt Milos Boriszov hárompontosaival visszavette a vezetést (57-58).

Ezt követően a hajrában mindössze egyetlen kosár született, azt Lóránt Péter szerezte nyolc másodperccel a találkozó vége előtt, így ő döntötte el a Magyar Kupát, amely negyedik alkalommal került Székesfehérvárra.

A mezőny legeredményesebb játékosa a szolnokiak kosarasa, Nikola Pavlicevic volt 15 ponttal.

A Magyar Kupa névadója a 2013-ban 82 évesen elhunyt Zsíros Tibor 116-szoros válogatott kosárlabdázó, aki 1955-ben Európa-bajnok lett a nemzeti csapattal Budapesten, és játékosként három, edzőként pedig egy olimpián vett részt.

Zsíros Tibor Magyar Kupa

Döntő:

Alba Fehérvár – Szolnoki Olaj KK 59-58 (14-18, 21-14, 13-14, 11-12)
Fehérvár: J. Edwards 12/6, W. Shepard 12, Lóránt Péter 9/3, Keller 8, B. Taylor 2. Csere: B. Burgess 7/3, J. Farr 6, Tóth P. 3/3.
Szolnok: Nikola Pavlicevic 15/9,  L. Andric 12, Vojvoda Dávid 5/3, T. Barnies 3/3, Eilingsfekd 2. Csere: Milos Boriszov 12/6, A. Popovic 9/3, Wittmann 3/3.

A 3. helyért:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Egis Körmend 72-66 (20-8, 15-22, 16-19, 21-17)
Szeged: Lilov 23/18, Boltics 9, Csirics 21/9, Juhos 4, Sulovics 13/3. Csere: Wirth 2, Révész.
Körmend: Petty 20/6, Smith 9, Ferencz 10/6, Allen 18/3, Csorvási 9. Csere: Németh.

Forrás: MTI/kosarsport.hu