Az Alba után a Körmend is továbbjutott

A már kiesett Szolnok hazai pályán 91-68-ra nyert a dán Bakken Bears ellen szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

Strahinja Milosevic 19 pontja mellett leszedett 10 lepattanót és kiosztott 5 gólpasszt is. Fotó: FIBA

Jó hírrel indult a szerda este: hiába kapott ki tegnap húsz ponttal az Egis Körmend Székesfehérváron, így is továbbjutott a FIBA Europe Cup következő körébe, ugyanis a litván BC Nevezis 90-77-re legyőzte idegenben a török Demir Insaat együttesét. A piros-feketék így csoportmásodikként zártak.

A Szolnoknak viszont már minden mindegy volt a továbbjutást illetően, miután a Minszk nyert, már tudható volt, hogy mindenképpen utolsóként zár a magyar bajnokság listavezetője.

Amely a meccs elejét át is aludta, alig három perc után 0-11 volt az állás. A hazai kosárcsendet Perry triplája törte meg. Ettől aztán megjött a piros-feketék kedve, elkezdtek ülni a távoli dobások, Ford előbb egyenlített, majd fordított is. Az első negyedet már az Olaj nyerte (20-17).

Tovább tartott a lendület, egy 15-0-ás széria végén, 38-20-nál volt a legtöbb, tizennyolc a két csapat között. 45-30-as állással vonultak félidőre a felek. Nem változott a játék képe a fordulás után sem, pocsékul dobtak a vendégek, már majdnem harmincra rúgott a különbség, 70-46-ról indult a záró felvonás.
Dragan Alekszics edző mindenkinek lehetőséget adott, csapata sima győzelemmel búcsúzott Európától. A vendégeknek a vereség ellenére sincs okuk szomorkodni, hiszen csoportgyőztesek lettek – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Bakken Bears 91-68 (20-17, 25-13, 25-16, 21-22)
FIBA Europe Cup, K-csoport, 6. forduló  Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
Szolnok: Perry 15/9, Kovács 7/3, Vojvoda 9/3, Ford 13/9, Andric 10. Csere: Browning 11/3, Tóth Á. 4, Milosevics 19/3, Polyák -, Tóth Z. 3/3.
Bakken: Darboe 3/3, Jukics 2, Akoon-Purcell 11, Crockett 5/3, Diouf 8. Csere: Wiggins 7, Christoffersen -, Bishop 14, Pedersen 8/3, Laerke 6/3, Thomann 4.