Az Arsenal győzött az Old Traffordon

Danny Welbeck_440Az FA Kupa negyeddöntőjében két döntetlen és az Aston Villa győzelme után a londoni Ágyúsok voltak a Manchester United vendégei.

A hétfő esti mérkőzésen a két kispadon a holland Louis van Gaal és a francia Arsene Wenger csapott össze. A bajnokságban ősszel a ManUtd 2-1-re nyert az Emirates-stadionban, Gibbs öngólja és Wayne Rooney találata után Oliver Giroud csak a 95. percben tudott szépíteni.

Az FA Kupa címvédője január elején ismét a döntőbeli ellenféllel, a Hull Cityvel került szembe. Az Ágyúsok egy Mertesacker és egy Alexis Sanchez találattal nyertek. Az Arsenal a következő fordulóban 3-2-re nyert a másodosztályú Brighton & Hove Albion otthonában. Az előző körben az Arsenal két Giroud-találattal nyert a Middlesbrough ellen.

Könnyebb volt a Manchester United útja, annak ellenére, hogy a Yeowil Town kiejtése után Louis van Gaal együttese 0-0-ás döntetlent játszott a Cambridge United otthonában. Az újrajátszott mérkőzésen 3-0-ra nyert a ManUtd, majd Rooney-ék 3-1-re nyertek a harmadosztályú Preston North End otthonában.

Az első félidőben egy gyors gólváltás után sokáig úgy tűnt a két csapat a biztonságos döntetlen elérésében bízik, persze ez a Manchester United számára egy újabb londoni „kirándulást” jelentett volna.

A 25. percben Oxlade-Chamberlain kaparta ki a gesztenyét Nacho Monrealnak, aki a bal széle felfutva, ballal helyezett a kapu jobb oldalába (0-1). Két és fél éve utoljára Cazorla tudott Arsenal mezben gólt szerezni az Old Traffordon.

Nem tarthatott azonban sokáig az Ágyúsok öröme, ugyanis a 29. percben villant a Manchester United is. Angel di Maria jobb szélről, ballal betekert labdáját Wayne Rooney tökéletesen fejelte a kapu közepébe (1-1).

Louis van Gaal a szünetben kettőt cserélt: beküldte a pályára Phil Jonest és Michael Carrickot is. A vendégeknél az 51. percben Oxlade-Chamberlain helyére a walesi Aaron Ramsey állt be.

A 61. percben óriásit hibázott a hazai csapat, Valencia hazaadott labdájára Danny Welbeck csapott le és a kapust kicselezve már az üres hálóba helyezett (1-2). Az egykori manchesteri játékos csak módjával ünnepelte meg találatát.

Ráadásul a 77. percben emberhátrányba került a Manchester United, miután Angel di Maria inzultálta a játékvezetőt.

A mérkőzés után megtartották az elődöntők sorsolását is. Az Arsenal következő ellenfele a Bradford-Reading párharcból kerül ki, míg Az Aston Villa ellenfele a Liverpool vagy a Blackburn Rovers lesz. Az elődöntőket április 18-án és 19-én már a Wembley-stadionban játsszák le, a fináléra ugyanott kerül sor május 30-án.