Az Arsenal kiesett a Ligakupából

Ryan Bertrand adta meg a kegyelemdöfést az Ágyúsoknak. Fotó: sportinglife.com

Az angol Ligakupa negyeddöntőjében az Arsenal hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget a Southamptontól, míg a Manchester United 4-1-re nyert a West Ham United ellen.

Az Emirates-stadionban már a 13. percben vezetést szerzett a Southampton, egy levágódó labdát az érkező Jordy Clasie 15 méterről bombázta a kapu bal oldalába (0-1). A holland középpályásnak ez volt az első találata „A szenteknél”.

A 38. percben a vendégek okosan passzolgattak az Arsenal térfelén, végül Boufal passza után Ryan Bertrand „botlott” a labdába és 15 méterről, bal lábbal helyezett a bal alsó sarokba (0-2). Bertrand utoljára május 15-én a Crystal Palace ellen volt eredményes.

Arsene Wenger a 43. percben a megsérült Mohamed Elneny helyére becserélte Granit Xhakát, majd a második félidő derekán pályára küldte Oxlade-Chamberlaint és Maitland-Nilest is, ám az „Ágyúsok” még szépíteni sem tudtak.

A 79. percben Oxlade-Chamberlain tíz méterről lőtt kapu fölé. Az Arsenal remek sorozata ért véget, hiszen Wenger-csapata 19 mérkőzés óta volt veretlen. A Premier League nyitányán, három és fél hónappal ezelőtt a Liverpool nyert 4-3-ra az Emirates-stadionban.

Wayne Rooney és Anthony Martial. Fotó: sportinglife.com

A Manchester United és a West Ham United négy napon belül másodszor lépett pályára egymás ellen. A Premier Ligában vasárnap 1-1-es döntetlent játszottak a csapatok.

Az Old Traffordon szerda este tízezer nézővel kevesebben (csak 65 ezren, a szerk.) voltak a lelátón, mint vasárnap a bajnokin. Jose Mourinho Zlatan Ibrahimovic mögé a Mkhitaryan, Rooney, Martial triót tette, ami azt jelentette, hogy a portugál tréner semmit nem bíz a véltelenre…

A 2. percben Mkhitaryan lépett be a 16-osn belülre, elvitte a labdát és egy embert balra, majd a visszasarkazása után az érkező Zlatan Ibrahimovic 11 méterről helyezett a kapuba (1-0). A svéd csatár ütközött a WHU spanyol kapusával, így ápolni kellett az MU csatárát.

A 7. percben Adrián kapus egymás után két Ibrahimovic-lövést védett ki, sőt még Martial próbálkozását is hárította a spanyol kapus.

A 15. percben Wayne Rooney-nak a 16-os bal sarkáról elvégzett szabadrúgása után Adrián óriási vetődéssel védett. A 35. percben Dimitri Payet vitte fel a labdát, majd egy erőteljes lövéssel megkínálta De Geát, a spanyol apusról kipattanó labdát Ashley Fletcher hat méterről helyezte a ManUtd hálójába (1-1).

A 48. percben ismét Mkhitaryan adott gólpasszt Anthony Martialnak, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (2-1). Negyedórával később Antonio Valencia lépett be a védők mögé, középre adása után Martial hét méterről gurított a jobb alsó sarokba (3-1).

Végül a 93. percben a már pályán lévő Bastian Schweinsteigertől indult az akció, Ander Herrera passzolt Ibrahimovicnak, akinek hat méterről már csak az üres kapu közepébe kellett helyeznie (4-1). A svéd csatár legutóbb a Swansea City ellen duplázott (1-3), majd pontot érő gólt szerzett a West Ham United elleni vasárnapi bajnoki mérkőzésen is.

Az Angol Ligakupában máris megtartották a sorsolást, így a Southampton ellenfele a Liverpool, míg a Manchester Unitedé a Hull City lesz. Az elődöntőben azonban oda-visszavágós rendszerben két-két mérkőzést rendeznek 2017. január 10-én és 24-én.

Angol Ligakupa, negyeddöntő:

Arsenal – Southampton 0-2 (0-2)
Gól: Jordy Clasie (13.), Ryan Bertrand (38.)

Manchester United – West Ham United 4-1 (1-1)
Gól: Zlatan Ibrahimovic (2., 90.), Anthony Martial (48., 62.), ill. Ashley Fletcher (35.)