Az Athletic Bilbao kétgólos hátrányból fordított a Spanyol Kupában

A győztes gólt szerző Aymeric Laporte és Exteita. Fotó: marca.com

A győztes gólt szerző Aymeric Laporte és Exteita. Fotó:Juan Echeverria/ marca.com

Az Athletic Bilbao kétgólos hátrányból fordítva végül 3-2-es győzelmet aratott a Villarreal ellen a labdarúgó Spanyol Kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán.

Az első félidő végén hatalmas füttyszó kísérte az öltözőbe a bilbaói futballistákat, akik Baptistao és Samuel góljaival 2-0-s hátrányban vonultak pihenőre. A Villarreal azonban talán túl korán hitte el, megvan a meccs.

A fordulás után egy érthetően agresszív Athletic jött ki a gyepre, a hazaiak nem tétlenkedtek és tulajdonképpen huszonöt perc alatt fordítottak is. A győztes gólt a francia Aymeric Laporte szerezte a 81. percben. A 21 éves hátvéd a szezonban gólt szerzett a Valencia és az Atletico Madrid ellen is.

Az előny náluk, ám a két idegenben szerzett találat még sokat érhet a Villarreal számára az egy hét múlva esedékes visszavágón.

A Valencia többek között Álvaro Negredo mesterhármasával kivégezte a Granadát. A Sevilla „idegenben” húzta be a városi derbit és került komoly lépéselőnybe.

A bajnoki 0-0 után a labdarúgó Spanyol Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 4-1-es győzelmet aratott a Barcelona a városi rivális Espanyol felett a Nou Campban.

Felipe Caicedo révén a szó szoros értelmében megrángatta az oroszlán bajszát az Espanyol a Nou Campban, ám néhány perccel később, az első negyedóra végén Lionel Messi villant, majd elérkezett a 44. perc és az ő fantasztikus szabadrúgásgólja: az argentin védhetetlenül és a felső kapufát is felhasználva vágta a kapuba a labdát jó 25 méterről, hogy aztán ismét őt ünnepelhesse a nép.

A Barcelona színeiben először lépett pályára a már korábban leigazolt Arda Turan. A török középpályás tavaly májusban éppen a Barcelona ellen játszott utoljára a Primera Divisionban még az Atletico Madrid mezében. A 67. percben Dani Alvest váltotta a szintén eddig „eltiltás” alatt lévő Aleix Vidal. A 26 éves középpályás is töb, mint hét hónap után lépett pályára klubmérkőzésen.

Fordulás után szinte azonnal Gerard Piqué is feliratkozott a világklasszis mellé a gólszerzők közé, a spanyol világbajnok közelről passzolt a hálóba.  A meccset a 88. percben Neymar zárta le hajszálpontos kapáslövését nem védhette a kapus.

Copa del Rey, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Athletic Bilbao – Villarreal 3-2 (0-2)
Gól: Inaki Williams (54.), Aduriz (54.), A. Laporte (81.), ill. Léo Baptistao (16.), Samu (38.)
Kiállítva: Mario Gaspar (87., Villarreal)

Real Betis – Sevilla 0-2 (0-1)
Gól: M. Krohn-Dehli (13.), G. Krychowiak (49.)
Kiállítva: A. N’Diaye (86., Real Betis)

FC Barcelona – Espanyol 4-0 (2-1)
Gól: Lionel Messi (13., 44.), Piqué (49.), Neymar (88.), ill. F. Caicedo (9.)
Kiállítva: H. Pérez (72.,), P. Diop (75.) – mindkettő Espanyol

Valencia – Granada 4-0 (2-0)
Gól: Alvaro Negredo (8., 63., 83. – utóbbi kettőt tizenegyesből), Rodrigo Moreno (35.)

Mirandés – Deportivo La Coruna 1-1 (1-0)
Gól: Álex Ortiz (25.), ill. Lopo (75.)

Rayo Vallecano – Atlético Madrid 1-1 (1-0)
Gól: Nacho Martínez (35.), ill. Saúl (67.)

Forrás: Digisport