Az Atletico és a Real Madrid is bejutott a legjobb négy közé

A Marca szerint Cristiano Ronaldo Európa királya, aki két mérkőzésen öt gólt szerzett a Bayern München ellen

A Real Madrid zsinórban hetedik alkalommal jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Az Atletico Madrid elbúcsúztatta az angol bajnokot.

Az 51. percben Alaba passzolt Robbennek, aki kapura emelte a labdát, de a lövést a gólvonalról kifejelték. Még ugyanebben a percben Robben buktatásáért tizenegyest ítélt Kassai Viktor Casemiro ellen, a büntetőt Robert Lewandowski értékesítette (0-1).

A 76. percben egyenlített a Real: Casemiro szerzett labdát a müncheni térfél közepén, indította Cristiano Ronaldót, aki Lahmot megelőzve a tizenegyes pontról a kapu bal oldalában fejelt (1-1).

Egy perccel később egy öngóllal vette vissza a vezetést a Bayern, miután a menteni igyekvő Sergio Ramos olyan szerencsétlenül találta el a labdát, hogy az  Navas mellett elgurulva a madridi kapuban kötött ki (1-2).

A 84. percben megfogyatkozott a Bayern, Asensio véleményes buktatásáért Kassai Viktor felmutatta a második sárga lapot Vidalnak.

A 97. percben Ronaldo távoli lövését védte Neuer, egy perccel később pedig egy Bayern-kontra végén Douglas Costa került helyzetbe. Újabb egy perc elteltével Asensio lövését védte bravúrral a német válogatott kapus. A hosszabbítás első félidejének végén megszerezte a vezetést a Real Madrid: Sergio Ramos indította a lesgyanús helyzetben lévő Ronaldót, aki nem hibázott (2-2).

A párharc a 109. percben dőlt el. Marcelo cselezte ki a komplett müncheni védelmet, majd önzetlenül Ronaldo elé passzolt, akinek nem volt nehéz dolga (3-2). A kegyelemdöfést Marco Asensio adta meg a Bayernnek (4-2).

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók:

Real Madrid — Bayern München 4-2 (0-0, 1-2, 2-2)
Madrid, Santiago Bernabéu, 78 346 néző. Vezette: Kassai Viktor
Gól: Cristiano Ronaldo (76., 105., 109.), Asensio (112.), illetve Lewandowski (52., 11-es), Sergio Ramos (77., öngól)
Kiállítva: A. Vidal (84.)
R. Madrid: Navas — Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo — Casemiro, T. Kroos (Kovacic, 115.) — Modric, Isco (Vazquez, 71.) — Cristiano Ronaldo, Benzema (Asensio, 64.).
FC Bayern: Neuer — Lahm, J. Boateng, Hummels, Alaba — Vidal, Xabi Alonso (T. Müller, 75.) — Robben, Thiago, F. Ribery (Douglas Costa, 71.) — Lewandowski (Kimmich, 88.).

A King Power-stadionban az első helyzet a Rókák előtt adódott, ám Jamie Vardy tizenhatoson belül visszatett labdáját Shinji Okazaki hét méterről fölé vágta.

A technikásabb és kombinatívabb focit játszó Atléti viszont rögtön az első komolyabb helyzetéből betalált: a 26. percben Filipe Luís bal oldali beadását Saúl Níguez tizenegy méterről a hosszúba fejelte (0-1).

A 61. percben Jamie Vardy egy lepattanó labdát öt méterről a léc alá vágott (1-1). A Rókák átvették a játék irányítását és a kapuja elé szegezték a hősiesen védekező Atlétit.  A 65. percben Leonardo Ulloa, majd két minutummal később Vardy gólba tartó közeli lövése vágódott le egy madridi védőről.

Ám hiába a második félidőben mutatott feltámadás, gólt már nem tudott szerezni a nagy szívvel küzdő angol bajnok, amely 2-1-es összesítéssel búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

Továbbjutott: a Real Madrid, 6-3-as összesítéssel.

Leicester City — Atlético Madrid 1-1 (0-1)
Leicester, King Power-stadion, 31 548 néző. Vezette: Gianluca Rocchi (olasz)
Gól: Vardy (61.), illetve Saúl (26.)
Leicester: Schmeiche — Simpson, W. Morgan (Amartey, 84.), Benalouane (Chilwell, 46.), Fuchs — Ndidi, Drinkwater — Mahrez, Albrighton — Okazaki (Ulloa, 46.), Vardy.
Atl. Madrid: Oblak — Juanfran (Lucas, 55.), Savic, Godin, Filipe Luis (Á. Correa, 74.) — Gabi, Gimenez — Saul Niguez, Koke — Ferreira-Carrasco (Fernando Torres, 69.) — Griezmann.

Továbbjutott: az Atlético Madrid 2-1-es összesítéssel.

Forrás: m4sport.hu