Az ausztrálok elleni vereséggel 6. a magyar válogatott

Aaron Younger duplázott a mieink ellen.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-6-ra kikapott az ausztrál csapattól vasárnap, így 6. helyen zárt a világliga bergamói nyolccsapatos szuperdöntőjében.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint már az első perc végén magyar gól született, Varga Dénes talált be. Az ausztrálok Hosnyánszky kiállítása után emberelőnyből egyenlítettek és a negyed vége előtt a vezetést is átvették (1-2).

A második nyolc perc elején kétgólosra nőtt ausztrál előny (1-3), amelyet Vámos Márton akcióból szerzett találata csökkentett, Varga Dénes pedig emberelőnyből egyenlített, így a nagyszünetre döntetlennel mehettek a csapatok (3-3).

A harmadik negyed ismét magyar találattal indult, Varga Dániel lőtt gólt gyors felúszás után (4-3). Hárai kiállítását kihasználták az ausztrálok, ezt követően akcióból és újabb emberelőnyből is betaláltak (4-6). A magyar csapat Varga Dániel második találatával felzárkózott (5-6), ám az ausztrálok ismét kihasználták az emberelőnyüket, így kétgólos különbséggel kezdődött az utolsó játékrészt (5-7).

Nem indult jól a negyedik negyed magyar szempontból, Ausztrália előbb kettős emberelőnyét kihasználva háromgólosra növelte előnyét, majd akcióból is betalált (5-9). Erdélyi Balázs révén a magyarok is kihasználtak egy kettős fórt (6-9), ám további gól nem esett a végső dudaszóig.

A magyar válogatott vereségével hatodik helyen fejezte be a bergamói tornát, amelynek első helyezettje részvételi jogot szerez a jövő nyári riói olimpiára, a fináléban Horvátország és Szerbia küzd meg egymással.

Benedek Tibor szövetségi kapitány világbajnoki címvédő együttese csoportjából két győzelemmel és egy vereséggel elsőként lépett tovább, a negyeddöntőben viszont alulmaradt az amerikaiakkal szemben. A házigazda olasz együttest az 5-8. helyért rendezett helyosztón legyőzték a magyarok, akik az ötödik helyért lejátszott összecsapáson viszont ismét vereséget szenvedtek, így hatodikként zártak.

Vízilabda Világliga, az 5. helyért:

Ausztrália-Magyarország 9-6 (2-1, 1-2, 4-2, 2-1)
Gól: Campbell 3, Power, Younger 2-2, Cotterill, Roach ill. Varga Dániel, Varga Dénes 2-2, Vámos, Erdélyi.

MTI

A vlv fotói a vasárnap délelőtti bergamói edzésről.Köszönjük a Camera Kft.segítségét.Utolsó bergamói meccsünk ma 17.20-kor kezdődik, Ausztrália ellen.

Posted by VLV – A magyar férfi vízilabda-válogatott hivatalos oldala on 2015. június 28.