Az EBEL-ben ismét kikapott a Fehérvár AV19

Fotó: erstebankliga.at

A Fehérvár AV19 3-1-re kikapott az Innsbruck otthonában a jégkorong osztrák liga (EBEL) középszakaszának keddi fordulójában. A magyar együttesnek ezzel már csak minimális esélye maradt a negyeddöntőbe kerülésre.

Innsbruckban a 14. percben Sarauer átadását Kóger Dániel ütötte a kapuba (0-1). A  játékvezetők rövid videózás után érvényesnek ítélték a találatot. A gól után Martinelli kiállítása következett, ezt könnyedén kivédekezte a Fehérvár AV19, majd a harmadot Brance Orban helyzete és Wehrs veszélyes lövése zárta.

Hamar megváltoztak az erőviszonyok, amikor a 22. percben Wehrs kapott 2+2 perces büntetést. A csapat derekasan helytállt a négy percen át tartó emberhátrányban, ha kellett a védők vetődtek bele önfeláldozóan a lövésekbe, vagy Hetényi védett magabiztosan, és többször a korongot is sikerült kitessékelni a harmadunkból.

A  33. percben Christoph Hörtnagl előbb egalizált (1-1), majd a 38. minutumban Kóger is mehetett a büntetőpadra, ezt az emberelőnyét pedig már gólra váltotta az Innsbruck; egy perccel a vége előtt Jeff Ulmer találatával már a hazaiak voltak kedvezőbb helyzetben (2-1).

A záró harmad előtt a Fehérvár AV19 még reménykedhetett benne, hogy van még fordulat a meccsben. Ám két perc sem telt el, amikor Andreas Valdix is betalált és kétgólosra növelte a hazai előnyt (3-1).

Az újabb fehérvári vereséggel már csak matematikai esély maradt a playoffra.

EBEL, középszakasz, 6. forduló:

HC TWK Innsbruck – Fehérvár AV19 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Gól: Christoph Hörtnagl (33.), Jeff Ulmer (40., emberelőnyben), Andreas Valdix (42.), ill. Kóger Dániel (14.)

6. Olimpija Ljubljana 5   9-19   2
Az első két helyezett a negyeddöntőben folytathatja szereplését.

Győzött és hatodik a Ferencváros

A Ferencváros kedden hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Csíkszeredát, így mostani riválisa előtt megszerezte a 48 meccses alapszakasz hatodik helyét a jégkorong MOL Ligában.

Az FTC számára a hatodik hely azt jelenti, hogy a már biztos harmadik Fehérvár AV19 ellen játszhat majd az elődöntőért, míg Csíkszereda lemaradt a rájátszásról. A ferencvárosi kapuban Budai Krisztián 25 lövést hárított, a két hazai gólt Fliszár Zalán és  Papp Csaba jegyezte.

A negyeddöntőben egymás ellen játszik az UTE és a Debrecen, míg az alapszakasz-győztes DVTK és a MAC közvetlenül jutott be az elődöntőbe.

MOL Liga:

Ferencvárosi TC – SC Csíkszereda (román) 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)
Gól: Fliszár Zalán (6.), Papp Csaba (35.)

UTE – Corona Brasov (román) 5-2 (2-0, 1-2, 2-0)
Gól: Turbucz Martin Zoltán (7.), Hegyi Ádám (17., 26., emberelőnyben), Pichler Ádám (42.), Eric Pance (60.), ill. Mihály Árpád (24., 35.)

Fehérvár AV19 – Debrecen 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Szita Donát (24.), Szabó Dániel (61.), ill. Berta Ákos (52.)

9. Corona Brasov          47  6   2   2  37 101-254  24

Az első és második helyezett (a DVTK Jegesmedvék és a MAC Budapest) már bejutott az elődöntőbe, míg a 3. Fehérvár a 6. Ferencvárossal, a tabellán 4. pedig az 5. pozícióban záróval játszik a négy közé jutásért az alapszakaszt követően.