Az Eger és az OSC nyert, a Szolnoki Dózsa vesztett a vízilabda BL-ben

Uros Cuckovic, az Eger (k) és Baksa László kapus, a német Spandau 04 játékosa (j) az egri Bitskey Aladár UszodábanMTI Fotó: . Péter

Uros Cuckovic, az Eger (k) és Baksa László kapus, a német Spandau 04 játékosa (j) az egri Bitskey Aladár Uszodában. MTI Fotó: Komka Péter

Megszerezte első pontjait az A-Híd-OSC-Újbuda a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtábláján, a Szolnoki Dózsa 5-0-re vezetett Pro Recco otthonában, ám a vége 14-11 lett. A ZF-Eger 10-7-re nyert a Spanda 04 ellen.

A fővárosi együttes a sorozat ötödik fordulójában szerdán, a papírformának megfelelően könnyedén győzte le sereghajtó Galatasaray együttesét.

Fantasztikusan kezdett, mégis kikapott 14-11-re a Szolnok a címvédő, továbbra is hibátlan olasz Pro Recco otthonában.

A magyar bajnokcsapat kevesebb mint öt perc alatt 5-0-ás előnyre tett szert. A címvédő – és nyolcszoros győztes – ugyanakkor nem tört össze, és megkezdte a felzárkózást.

A Pro Recco szerb sztárjátékosainak, Andrija Prlainovicnak, Dusan Mandicnak és Filip Filipovicnak köszönhetően már a harmadik negyedben utolérte, majd le is hagyta a Szolnokot.

A zárófelvonásban a szerb különítmény végleg eldöntötte az összecsapást, így 14-11 lett a végeredmény, a találkozó legeredményesebb játékosa az ötgólos Mandic lett.

Mostani sikerével az OSC-nek matematikailag maradt még esélye, ugyanakkor meglepetés lenne, ha odaérne a továbbjutó helyek valamelyikére.

Bajnokok Ligája, 5. fordulóB csoport:

A-Híd-OSC-Újbuda – Galatasaray (török) 13-4 (4-1, 2-1, 5-2, 2-0)
Gól: Bátori 4, Juhász 2, Hegedűs, Decker Á., Gór-Nagy, Graham, Német, Dr. Brguljan, Nagy Á. 1-1, ill. Senemoglu 2, Biyik, Paskovic 1-1.

Pro Recco (olasz) – Szolnoki Dózsa-Közgép 14-11 (1-5, 4-2, 5-2, 4-2)
Gól: Mandics 5, Prlainovics 3, Filipovics 2, Pijetlovics, Gitto, Fondelli, Sukno,, ill. Alekszics 3, Younger 3, Gocic 2, Vámos, Kis G., Madaras 1-1.

Jug Dubrovnik (horvát) – Partizan Beograd (szerb) 12-4 (3-1, 3-0, 4-3, 2-0)

A csoport állása: 1. Pro Recco 15 pont, 2. Jug Dubrovnik 12, 3. Szolnoki Dózsa-Közgép 9, 4. Partizan Beograd 6, 5. A-Híd-OSC-Újbuda 3, 6. Galatasaray 0

Másodszor győzött az Eger

Megszerezte második győzelmét a ZF-Eger a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának 2015/16-os idényében: a hevesi együttes a sorozat ötödik fordulójában szerdán a vendég német Spandau csapata felett diadalmaskodott.

Továbbra is edzője nélkül ugrott medencébe az Eger, hiszen Dabrowski Norbert még mindig eltiltását töltötte, így ezúttal is Petrovai Márton vezette csatába Biros Péteréket. Úgy tűnik a fiatal szakember szerencsét hoz a hevesieknek.

A német topcsapat remekül kezdett, tartotta a lépést a hazaiakkal, amiben nagy segítségére volt magyar kapusa, Baksa László. No, kollégájára, Braniszlav Mitrovicsra se lehetett éppen panasz, nagyokat védett a szerb, amikor igazán kellett.

A második negyedben aztán megindultak az egri rohamok, sorrendben Szivós Márton, Biros és Hárai Balázs volt eredményes, ám a vendégedző időkérését követően ismét visszajöttek a berliniek.

A harmadik játékrész egyértelműen a magyar együttesé volt, Hárai második és Bedő Krisztián első góljával ismét nőtt a hazai előny. A zárórészben ugyan a németek még egy fokozattal feljebb kapcsoltak és meg is nyerték a negyedet, ám az Eger sikere nem volt kérdéses.

A tíz mérkőzéses sorozat zárultával a Bajnokok Ligája hatos döntőjét, az úgynevezett Final Sixet Budapesten rendezik június 2-4-én. A finálénak – mint leendő házigazda a hatos csoportjában elért eredményétől függetlenül – automatikusan résztvevője az Eger.

A hevesiek csoportjából éppen ezért csak két csapat juthat be a BL zárószakaszába, míg a B csoportból három együttes szerepelhet majd a magyar fővárosban.

Bajnokok Ligája, 5. forduló, A csoport:

ZF-Eger – Spandau (német) 10-7 (3-2, 3-2, 2-0, 2-3)
Gól: Hárai 2, Erdélyi, Angyal, Vapeski, Szivós, Biros, Bedő, Cuckovic, Hosnyánszky 1-1, ill.Mateo Csuk 2, Marko Stamm 2, Donner, Miers, Restovic 1-1.

Olimpiakosz (görög) – Jadran Herceg Novi 10-4 (3-0, 1-3, 3-1, 3-0)
Primorje Rijeka (horvát) – Barceloneta (spanyol) 9-9 (5-3, 1-1, 1-2, 2-3)

A csoport állása: Olimpiakosz 9 pont, 2. ZF-Eger, Primorje Rijeka, Barceloneta 8-8, 5. Spandau 3, 6. Jadran Herceg Novi 2