Az Eger kikapott Athénban

S

Az Eger kikapott a görög Olympiakosz vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának szerdai, hetedik fordulójában, így hatosában maradt továbbra is második, de gyengült a pozíciója.

Mivel a spanyol CNA Barceloneta – leendő házigazdaként – alanyi jogon résztvevője a barcelonai május 28. és 30. közötti hatos döntőnek, a veretlenül első olasz Pro Recco pedig kiemelkedik a társaságból, a magyar bajnok a maradék helyért folytat kiélezett versenyt a többi riválissal az A csoportban.

A vendéglátó Olympiakosznak csakis a győzelem adhatott halvány esélyt arra, hogy ott lehet a Final Sixben, míg siker esetén az Eger a finálé közvetlen közelébe jutást ünnepelhette volna. A magyarországi első összecsapást január 28-án a hevesi gárda nyerte, de szoros csatában, csupán egyetlen góllal (10-9) tudott felülkerekedni szerdai riválisán.

Az athéni meccs az olimpiai és világbajnok Hosnyánszky Norbert két találatával indult, ám mindkettőre érkezett görög válasz a nyitó negyedben (2-2). A folytatás magyar szempontból rosszul alakult, mert a házigazdák a nagyszünetre három góllal elhúztak (6-3). A harmadik negyed egyetlen egri gólját a délszláv légiós, Milos Cuk szerezte (6-4), a befejező nyolc percben pedig a vb-aranyérmes Szivós Márton révén zárkózott még közelebb a magyar bajnok (6-5). Emberelőnyből lett 7-5 az Olympiakosz javára, majd bő három perccel a vége előtt a triplázó Hosnyánszky volt eredményes (7-6). Egyenlítés helyett azonban a hajrában görög gól született, így 8-6-os vereséggel zárta athéni útját a magyar csapat.

Dabrowski Norbert: – A második negyedben nagy előnyt adtunk az Olympiakosznak, utána mentünk az eredmény után. Küzdöttünk, nem szép játékkal. Reménykedem, hogy legalább az egy pont összejön. Ha két gólt dob az Olympiakosz minden negyedben, az nem gond, de ott a második negyedben volt két gól, amit nem értettem. Az utolsó gól, a dudában már mindegy volt, inkább az volt a baj, hogy Marci nem kapott fórt előtte. Erős hazai pálya van a görögöknél, ezzel küzdöttünk végig. Nincs volna, meg ha… Bajban nem vagyunk, de a Brescia elleni meccsen ott lesz a kés a nyakunkon. Nehéz az utunk, de tudtuk, hogy ez lesz.

Az Eger legközelebb április 8-án száll medencébe, amikor is az olasz Bresciával találkozik idehaza.