Az Eger öt, a Szolnoki Dózsa hat góllal nyert

Uros Cuckovic (fehérben) és Michael Alexandre Bodegas. MTI Fotó: Kovács Anikó

Öt góllal nyert az Eger hazai medencében az olasz Brescia ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblás sorozatának nyolcadik fordulójában. Sikerével a magyar csapat nagy lépést tett afelé, hogy a már biztos csoportelső Pro Recco mögött megszerezze a továbbjutást jelentő második helyet. Hat góllal, magabiztosan győzött a Szolnok Belgrádban. Sikerével a magyar csapat – amely már biztos résztvevője a sorozat hatos döntőjének – megerősítette vezető helyét csoportjában, amelyet ha megnyer, akkor egyből az elődöntőbe jut.

A Szolnok roppant gyengén kezdett: olyannyira, hogy a hatástalan támadójáték és a rossz védekezés következményeként három akciógóllal, majd sikeres büntetővel gyorsan elhúzott a szerb csapat (4-0). Bő két perc volt hátra az első negyedből, amikor Varga Dániel szépített, majd a magyarok egyik szerb légiósa, Zivko Gocic lőtt gólt (4-2).

A második nyolc percet Vámos Márton távoli bombagólja vezette be, majd a másik balkezes, Madaras Norbert egyenlített (4-4). A szintén szerb Milan Aleksic góljával a játékrész közepén már a Szolnoknál volt az előny, de gyors volt a felelet (5-5). Varga Dénes lökete, majd Vámos pattintása is célba ért, így kétgólos magyar előnynél következhetett a nagyszünet (5-7).

A folytatást Varga Dénes második és harmadik találata jelentette, majd Madaras pontos lövésével már 10-6-ra vezetett a Szolnok. A harmadik negyed végén még szépítettek a hazaiak (7-10), de a magyar csapat ekkor már érzékelhetően nyeregben volt.

Nem is hozott érdemi változást a befejező negyed. Varga Dénes negyedszer is betalált (7-11), aztán a Szolnok harmadik szerb légiósa, Stefan Mitrovic juttatta parádés mozdulatsorral kapuba a labdát (7-12), majd Varga Dénes volt ötödször is eredményes.

Összességében roppant magabiztosan nyert 13-7-re a Szolnok, amely legközelebb április 18-án hazai medencében száll vízbe a német Spandau 04 ellen.

Vízilabda BL, főtábla, B csoport, 8. játéknap:

Partizan Beograd (szerb) – Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 7-13 (4-2, 1-5, 2-3, 0-3)
Gól: Nikola Jaksics 3, Dusan Mandics 3, Gavril Szubotics 1, ill. Varga Dénes 5, Madaras, Vámos 2-2, Varga Dániel, Gocic, Aleksic, Mitrovic 1-1.

Újabb sikerével továbbra is továbbjutó helyen az Eger

Sikerével a magyar csapat nagy lépést tett afelé, hogy a már biztos csoportelső Pro Recco mögött megszerezze a továbbjutást jelentő második helyet.

A BL-főtábla A csoportjában a szerdai játéknap előtt második – tehát továbbjutó helyen álló – hevesiek nyertek ugyan 7-3-ra a Brescia vendégeként, ezzel együtt nehéz mérkőzésnek néztek elébe a szerdai visszavágón.

A félelmeket azonban nem igazolta vissza az összecsapás, amelyen Erdélyi Balázs duplájával hamar 2-0-s vezetésre tett szert a magyar bajnokcsapat. Olasz szépítést követően Szivós Márton alakította 3-1-re, majd Hosnyánszky Norbert 4-2-re az állást. A nagyszünet előtt meglett a háromgólos előny is, miután a fiatal védő, Angyal Dániel emberelőnyös akció végén bevette a Brescia kapuját (5-2).

Az 5-3-as egri vezetésről folytatódó mérkőzés harmadik negyedében ráijesztettek a magyar együttesre és híveire az olaszok, 5-4-re felzárkóztak, ám ezzel el is lőtték a puskaporukat. Előbb a délszláv légiós, Boris Vapenski, majd Lőrincz Bálint lőtt gólt (7-4), megtörve a Brescia ellenállását.

A vendégek amúgy is törékeny reményeinek a negyedik negyed elején végképp véget vetett Hosnyánszky, aki 8-4-re módosította az eredményt. A triplázó Erdélyi és a szerb Milos Cuk találatára az utolsó pillanatokban büntetőből jött válasz, de így is fölényesen győzött az Eger (10-5). A győzelemmel jó esélye maradt a magyar együttesnek a továbblépésre, azaz a Bajnokok Ligája hatos döntőjébe jutásra.

Dabrowski Norbert, a ZF-Eger vezetőedzője: – Úgy gondolom, hogy az egész egy pszichológia. Megint jól működött a védekezésünk, elsősorban Bánénak köszönhetően, ezzel pedig megint sikerült elbizonytalanítanunk az olaszokat. Emiatt mi is egyre stabilabbak, egyre magabiztosabbak lettünk és én igazából már az első negyedtől kezdve azt vártam, mikor nyílik ki teljesen a mérkőzés. Azt hiszem, ezt a pillanatot Lőrincz Bálint lefordulásos gólja jelentette, innentől kezdve pedig nem volt kérdés, hogy megnyerjük a meccset. Hogy ez nem jött össze hamarabb, az annak volt köszönhető, hogy nem lőttük nagyon jól a fórokat, az viszont megsüvegelendő, hogy amikor nagyon kellett, mindig eredményesek tudtunk lenni létszámfölényben. Két meccs van hátra és az olaszok már biztos búcsúznak, de bízom benne, hogy a további mérkőzésein még fel tud pörögni a Brescia. Nekünk pedig nem szabad túlértékelni ezt a sikert, ma még ünnepelünk, de holnaptól már csakis a Honvéddal foglalkozunk.

Az Eger legközelebb április 18-án vív BL-meccset, akkor a biztos csoportelső olasz Pro Recco vendége lesz.

Vízilabda BL, főtábla, A csoport, 8. játéknap:

ZF-Eger – Brescia (olasz) 10-5 (3-2, 2-1, 2-1, 3-1)
Gól: Erdélyi 3, Hosnyánszky 2, Szivós, Angyal, Vapenski, Lőrincz, Cuk 1-1, ill. Napolitano, Nora, Pagani, Presciutti, Rizzo 1-1.