Az első rangadó elment Szkopjéban

Pásztor Noémi remekelt. Fotó: Schmidt Szilvia

Ígéretesen indult a magyar leány kézilabda-válogatott első mérkőzése az U17-es Európa-bajnokságon, de a hajrában jobban játszott Dánia, így 33-30-ra nyert Lakatos Ritáék ellen. Hajdu János tanítványai pénteken este 19 órától Norvégia ellen lépnek újra a pályára.

Rögtön a D csoport első mérkőzésén a végső győzelemre is esélyes két csapat játszott egymás ellen. A magyar játékosok is érezték a tétet, a csapatbuszon elmaradt a közös éneklés, mindenki zenét hallgatva, vagy csendben, magába mélyedve készült élete első világversenymeccsére.

Pásztor Noémi az éjszakai rosszullét után hat perc alatt négyszer is betalált. Mi lett volna, ha teljesen egészséges? Ahányszor megkapta a labdát, a dánok szaladhattak a középkezdéshez. Egymásután potyogtak a gólok, Pásztor mellett Klujber Katrin, Hornyák Bernadett, Giricz Laura és Háfra Noémi volt elemében. A magyar lányok két-három góllal vezettek, de a szünet előtt kevéssel kettős emberhátrányba kerültek, s a kereken hét főt számláló, azonban hangos és rendkívül lelkes magyar szurkolócsapat nagy bánatára a dánok felzárkóztak, s néhány másodperccel a pihenőt jelző sípszó előtt egyenlítettek (17-17).

Remekül indult a második játékrész, hiszen gyorsan négygólos magyar vezetés alakult ki, csakhogy a rivális nem szakadt le. A dánok a 48. percben pedig – a meccsen először – a vezetést is átvették. Attól kezdve kissé szétesett a magyar csapat játéka, a hajrá pedig az ellenfélnek sikerült jobban, így 33-30-as vereség lett a vége.

Hajdu János szövetségi edző: – Sajnálom, hogy nem sikerült meglepetést szereznünk. A dánok jobban játszottak, jobban forgatták a csapatukat. A második félidő közepéig volt esélyünk a sikerre, de négygólos előnyben olyan elemi hibákat követtünk el, amilyeneket ezen a szinten nem lehet büntetlenül. Nehéz lesz a norvégok ellen, hiszen azon a meccsen múlik a továbbjutásunk.

Lakatos Rita: – Nagyon jól indult a meccs, remekül játszottunk, igaz, a védekezéssel már akkor is akadtak gondjaink. A második félidő közepén nem bírtuk el a nyomást, ahogyan zárkóztak a dánok. Végig bíztunk a győzelemben, de nem szabad elkeserednünk, a mezőny egyik legjobb csapatát fogtuk ki az első meccsre. Most már minden erőnkkel arra koncentrálunk, hogy a norvégok és a szlovákok ellen nyerjünk.

Leány U17-es kézilabda Európa-bajnokság

D-csoport, 1. forduló

Dánia-Magyarország 33-30 (17-18)
Gól: Hansen 7, Thomsen 6, Dahl 4, Hagesoe 4, Stougaard 4, Jörgensen 3, Lundgreen 3, Jensen 2, ill. Háfra 6, Lakatos 6,  Pásztor 6, Klujber 4, Hornyák 3, Fodor 2, Giricz 2, Kuczora 1.

Forrás: Utánpótlássport/Roska Emese Boglárka