Az Érd lesz a Győr ellenfele a Magyar Kupa döntőjében

hornyak_brochA Fehérvár csapatát két góllal legyőző Érd lesz a címvédő Győri Audi ETO ellenfele a női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi fináléjában.

A Ferencváros a közelmúlt bajnoki és a Bajnokok Ligája-mérkőzésein is nagyarányú vereségeket szenvedett a Győrtől. A rossz tapasztalatok azonban mintha nem jelentettek volna terhet a Magyar Kupa elődöntőjében, hiszen Nerea Pena három remek találatával már az 5. percben 3-0-ra vezettek a fővárosi zöld-fehérek. Eduarda Amorim bombája a 11. percben az egyenlítést jelentette (4-4), majd a Győr először 7-6-nál, Kovacsics Anikó góljával vezetett. Emberelőnyben Yvette Broch és Nycke Groot is betalált (9-6), így bár sokáig Ambros Martín szorongatta a kezében a zöld táblát, a 20. percben Elek Gábor kért időt. A sorozatban érkező győri gólokat látva hihettük, ismét óriásira nyílik az olló a két csapat között, de a Ferencváros tartotta a lépést a riválissal (15-11).

[Customads id=646335]

A második félidő az elsőhöz hasonlóan nagy tempót hozott, ráadásul biztossá vált, nem az elmúlt hetek macska-egér játékát láthatjuk. Csakhogy bármennyire igyekezett a ferencvárosi védelem, Heidi Lökével nem tudott mit kezdeni, a norvég klasszis gólt szerzett vagy kiállítást és hétméterest harcolt ki. A győri kapuban Kari Aalvik Grimsbö, míg a másikban Szikora Melinda parádézott, remeklésüknek is köszönhető, hogy az utolsó tíz percre fordulva csupán hárommal vezettek a Rába-partiak (23-20). Bár Szucsánszki Zitáéknak többször is lett volna alkalma egy gólra zárkózniuk, ez csak egyetlen másodperccel a lefújás vége előtt sikerült, így a Győr 25-24-re nyert, és vasárnap az Érd ellen védheti meg vasárnap a Magyar Kupa-elsőségét.

A másik elődöntőben ugyanis a bajnokságban elődöntős Érd nagyot küldött a Deli Rita irányította Fehérvárral, s 25-23-ra nyert.

Tippmix Török Bódog női Magyar Kupa, négyes döntő (Szigetszentmiklós)

Elődöntő:

Érd – Fehérvár KC 25-23 (16-12)
Gól: Krpez-Slezák 9(5), Klivinyi 6, M. González 4, Kisfaludy 2, Signaté 2, O. Vukcsevics 2, ill. Tápai 6(1), Herr A. 4, Ishitate 3, Mayer 3, Gjorgijevska 2, Tanabe 2, Tilinger 2, Májer 1.

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 25-24 (15-11)
Gól: Görbicz 6(4), Löke 6, Amorim 3, Broch 3, Groot 2, Kovacsics 2, Hársfalvi 1, Knedliková 1, Orbán A. 1, ill. Pena 6(1), Szöllősi-Zsácsik 4, Cifra 3, Szucsánszki 3, Hornyák D. 2, Kovacsicz 2, Lukács 2, Szarka 1, Szekerczés 1(1).