Az FTC győzött Szegeden

Szeged_FTCVendégsikert hozott a Szeged-FTC rangadó a férfi vízilabda-bajnokság középszakaszában, a felsőház 5. fordulójának szombati játéknapján.

A ráúszásnál Jansik Szilárd hozta el a labdát és egyből az első támadásból Nyéki Balázs góljával vezetést szerzett az FTC (0-1). A hazaiak első emberelőnyüket kihasználva egyenlítettek. Madaras Norbert akciógóljával újra a Fradinál volt az előny (1-2). Tóth Márton hozott kiállítást, egyből időt kért Varga Zsolt, járatták a labdát játékosaink, de Nyéki lövését hárította a szegedi kapus. Hátul büntetőt ítéltek a játékvezetők, amit Manhercz Krisztián értékesített, újra döntetlenre állt a mérkőzés. Ötméteres következett a másik oldalon is, amit Varga Dániel lőtt be, eggyel megint a Fradi vezetett (2-3). „Menjél, tovább, tovább”- szólt az edzői bíztatás a partról, de Avramociv dobása elakadt a kapusban. Ezután egyből gólt kapott csapatunk, a negyed 3-3-as döntetlennel zárult.

Két hátrányt védekezett ki a Fradi, elől viszont hibázott a csapat, ezért Manhercz Krisztián megúszott, egyedül végig vitte a támadást, góljával először vezetett a Szeged a mérkőzésen. A Ferencváros helyzetkihasználása megint akadozott, a hátrányos védekezés viszont jól működött, kellett is, mert a második negyed közepén 6/3 volt a kiállítási arány. Elől olimpiai balkezesünk lőtt gólt, ismét döntetlen volt az állás (4-4). Megkapta a Fradi a hetedik kiállítását is, az előnyt ezúttal belőtte a Szeged. A támadásunknál kontrát ítéltek a játékvezetők, de Jansik ügyesen védekezett és labdát szerzett. Varga Zsolt időt kért: a csapat tökéletesen végrehajtotta a taktikai utasítást, Madaras adta be Tóth Mártonnak, centerünk belőtte (5-5). Támadásnál előnybe kerültünk, Pohl Zoltán diktált nagy tempót, bekkünk szélről látványos, szép gól lőtt, a félidőben 6-5-re átvette a vezetést a Ferencváros.

A fordulás után növelte előnyét a Fradi, Tóth Márton adta előre a védőjétől ellépő Jansiknak, aki közelről lőhetett kapuba (5-7). Alig telt el három perc a játékrészből, amikor Varga Zsolt időt kért, a helyzet kimaradt. A másik oldalon Varga Péter is időt kért, de a Szeged is kihagyta a fórt. Az utolsó fél percben betalált a hazai csapat, de a negyed Varga Dániel sikeresen elvégzett ötméteresével ért véget. A záró játékrész előtt 8-6-ra vezetett a Ferencváros.

Kellettek Gárdonyi védései az utolsó negyedben, mert a Szeged nagyon küzdött a pontokért. A játékrész közepén Szirányi Balázs centergóljával háromra nőtt a Fradi előnye (6-9). Egy ejtéssel próbálkozott a Szeged, Gárdonyi éppen beleért, de az előtte érkező Kiss Csaba elé érkezett a labda, aki közelről betolta. Az eredmény ezután már nem változott, a Ferencváros 9-7-re megnyerte a Szeged elleni mérkőzés és fontos három pontot szerzett meg.

Varga Zsolt
, vezetőedző, FTC-PQS Waterpolo: Összességében könnyebb meccset játszhattunk volna, ha a gólhelyzeteinket értékesítjük. Abból a szempontból jó mérkőzés volt, hogy nyomás alatt tudtuk gyakorolni a hátrányos védekezésünket. Az elején erőltettük a támadást és ebből alakultak ki helyzetei a Szegednek. A hat a hat ellen stabilan védekeztünk ellenük. Örülök, hogy győzelemmel és jó meccsel a hátunk mögött megyünk jövő héten Nagyváradra.”

Madaras Norbert
, játékos, FTC-PQS Waterpolo: „A meccs második felében kiküszöböltük azokat a hibáinkat, melyekből az elején a Szeged kihasznált és építkezett. Lefordultak, könnyű gólokat lőttek, ezen változtattunk a szünet után. Ami a kiállításokat illeti, nem foglalkozom vele, nem várok mást jövő héten sem, az Euro Kupa döntőben is biztos többet fogunk hátrányban játszani.”

Varga Péter, ContiTech Szeged Diapolo vezetőedzője: „Az első két kapott gól buta hibákból született, és bár utána össze tudtuk kapni magunkat, de valami mindig hiányzott, amikor egygólos különbségre zárkóztunk.”