Az FTC női csapata megvédte címét

Fotó: MLSZ

Fotó: MLSZ

A címvédő és bajnok Ferencváros 6-0-ra legyőzte a ETO FC Győrt a női labdarúgó Magyar Kupa szerdai döntőjében, amelyet az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendeztek.

Míg az ETO FC Győr már azzal történelmet írt, hogy bejutott a kupadöntőbe, addig a Ferencvárosnál ez már lassan kezd megszokottá válni: a legutóbbi három fináléban ott volt, 2015-ben és 2016-ban meg is nyerte a sorozatot. Az idei döntőt a Hidegkuti-stadionban játszották a felek, meglehetősen cudar időjárási körülmények között, hideg, esős, szeles időben.

A Ferencvárost a legkevésbé sem zavarta a rossz idő: már a 2. percben megszerezte a vezetést, nem is akármilyen góllal: egy bal oldali beadás után a kapunak háttal álló Allegra Poljak gyönyörűen, sarokkal továbbított a hálóba (1-0). Az 5. percben jött a második Fradi-gól, egy jobb oldali beadást követően hibázott a győri védelem, Sladana Bulatovic pedig élt a lehetőséggel és a hálóba lőtt (2-0).

A győriek kissé hitehagyottan játszottak a két gyors gól után, a fővárosiak irányították a játékot, és egymás után alakították ki a helyzeteket. A 22. percben Poljak előkészítése után Bulatovic ismét eredményes volt (3-0), majd a játékrész hajrájához közeledve Zágor Bernadett alakította 4-0-ra az állást.

A második félidő az eredmény és a játék képének tükrében már csak formalitás volt, de a Fradi nem mondott le az újabb gólokról, és az 57. percben Fenyvesi Evelin találatával növelte előnyét: a válogatott középpályása egy kényszerítő után lefutotta védőit, majd a kapu közepébe helyezett (5-0). A mérkőzésből hátralévő időben a Fradi óriási mezőnyfölényben játszott, és a 91. percben megszerezte a hatodik gólját is, egy kapushibát kihasználva Fenyvesi Evelin állította be a végeredményt.

A Ferencváros sorozatban harmadik alkalommal hódította el a Magyar Kupát, ilyen bravúrt korábban csak a László Kórház együttese tudott elérni (1998-2000-ig). A mérkőzés után az érmeket és a győztesnek járó trófeát Szekrényessy Tamás, a Förch Magyarország képviselője és Török Gábor, az MLSZ Női Bizottságának elnöke adták át.

Förch női labdarúgó Magyar Kupa, döntő:

Ferencvárosi TC — ETO FC Győr 6-0 (4-0)
Gól: Poljak (2.), Bulatovic (5., 22.), Zágor (40.), Fenyvesi (55., 91.)
FTC: Samu A. (Németh J., 83.) – Vidovenyecz, Szeitl, Zlidnis, Mosdóczi – Cankovic, Bognár (Nagy Á., 74.), Fenyvesi, Zágor (Orji, 62.) – Poljak, Bulatovic. Vezetőedző: Dörnyei Balázs.
ETO FC Győr:
Szőke-Nagy – Kovács L. (Kalmár, 46.), Gődér, Fleck, Fél A. – Fél P., Sárosi (Szűcs L., 87.), Dénes – Öreg, Süle (Dikanova, 46.), Németh L. Vezetőedző: Horváth István Tamás.

MLSZ

Budapest, 2017. április 19. A győztes Ferencváros játékosai a labdarúgó Förch Női Magyar Kupa döntőjében játszott Ferencváros - ETO FC Győr mérkőzés végén az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2017. április 19-én. A címvédő és bajnok Ferencváros 6-0-ra győzött, ezzel sorozatban harmadszor hódították el a trófeát. MTI Fotó: Illyés Tibor

A győztes Ferencváros játékosai a labdarúgó Förch Női Magyar Kupa döntőjében játszott Ferencváros – ETO FC Győr mérkőzés végén az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. MTI Fotó: Illyés Tibor